michael schumacher

 • En çok tanınan formula 1 pilotu.

  Uzun zamandır formula 1 takip etmememden vs yokluğunu falan farketmemiştim. Uzun zaman derken belki de yarım asır. Az evvel bi entryde adını geçirme isteği duyunca kısa çaplı bi stalk yapmak istedim ve öğrendim ki bi kayak kazası sonucu durumu fenaymış. Gerçi kaza yeni olmamış ama tam ayılsa bile tekerlekli sandalyede yaşamını devam edebileceğini söylemişler.

  Nebleyim üzüldüm ya.

 • ortaokul-lise zamanlarımda kendisinin kullandığı ferrari'nin ateş kırmızısı aracıyla o dönem tabiri yerindeyse f1'in a.ına koyduğuna, kazanılmadık yarış ve alınmadık pole position bırakmamasına ve kırdığı rekorlara o yıllarda şifresiz yayın yapan kanallar sayesinde şahit olduğum efsane alman panzeri.

  1
 • 2000'li yılların başlarından ortalarına kadar dönemin futbol yıldızlarıyla birlikte yeşil sahada birçok gösteri maçına da çıkmıştır ki shumacher'in futbolculuk yeteneğine de diyecek yoktur.

  tayyip erdoğan ile teke tek maçlarını ayarlamıştım, ama bizim shumichael'ın - kendisi arkadaşımdı, ona hep "shumichael" diye hitap ederdim - ömrü vefa etmedi.

  (bkz: kara toprak ver yârimi)

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -