kyk'nın pozitif ayrımcılığın suyunu çıkartması

 • Kyk'nın kızlara yönelik yaptığı kayırmanın bokunu çıkarması durumudur. Şöyle ki samsunda kızlar 5 yıldızlı otel kalitesini aratmayan yurtlarda 3 kişilik odalarda zevk-i sefa içerisinde yaşarken, erkeklerin göt kadar odalarda 6 kişi yaşamaya mahkum edilmesidir. bu Resmen üvey evlat muamelesi yapmaktır. Vicdansızlıktır.

  Edit: 1 yılı aşkın süredir kalıyorum ve her geçen gün daha da kötüleşen şartları var. Yurt bildiğin gelişeceği yere dahada kötüye gidiyor. Hadi rahatı falan herşeyi geçtikte malum final haftası ders çalışmak istesem 3. Kattan bodrum kata yine göt kadar yerde ortalama 30 kişinin olduğu yere inmem gerekiyor. Daha önceden Bafra' da 2 yıl yıllık meslek okulları için yapılan milli piyango yurdunda kaldım. Orada bile odalar 4 kişilik ve her katta ferah aydınlık geniş çalışma odaları var. insan koskoca omü'nün kampüsünde böyle bir yurdun var oluşuna hayret ediyor.

  Edit: bu şartlarda yıl sonuna kadar sağ kalırsam ve cinnet falan geçirmezsem seneye eve çıkmayı düşünüyorum. Eşek bağlasan durmaz bu yurtta.

  Bir edit daha: biz erkeklere müstahak orası ayrı da bu ülkenin vergi veren genç bir vatandaşı olarak bu yaşlarda ayrımcılık görmek insanın zoruna gidiyor.

 • aga siktiredin yurdu eve çıkın

 • (bkz: bir am için ya rab)

  kuku her zaman değerlidir panpa.

  erkek kyk binası sik kadarken yeni yapılan kız yurdunun devasa teknolojide donatılması tamamen rezillik.

 • beyler kızlarında yapamadığı şeyler var saat 11 de o yurda girmek zorundalar lan külkedisi sanki mk balkabağı olucak eve çıkarsanız karışan eden yok kafanız rahat en temizi olur

 • buna ben de katılıyorum. üstteki erkek yurdu sefaletten ölüyor valla.

  2
 • silah zoruyla alınan vergilerle yatacak yer buluyorsunuz, bir de üzerine şikayet ediyorsunuz. portakallı ördek de var, yer misiniz?

  3
 • devletin kız öğrencileri evden uzak tutma politikasıdır. bir ara sayın recep tayyip erdoğan söylediği (bkz: kız-erkek öğrenci aynı evde kalamaz) sözünden sonra bu ayrımcılık ortaya çıktı. yurt bulamadım diyen öğrenci kalmasın diye kız yurtlarına aşırı önem verilmesi de bundandır. hiçbir kız evde kalmayana kadarda bu politika devam edecek.

 • birinci sınıfta ben de kaldım orada. ilk geldim; odaya girdim yerleşicem; oda arkadaşlarım, tanzanyalı, afgan, yemenli falan. yanlış anlama olmasın kesinlikle ırkçılık gibi triplere girmedim. fakat kendi aralarında konuşuyorlar falan olmuyor. sıkıntıdan patlıyorsun, adetleri de değişik, bizim ayıp olarak gördüğümüz şeylere gülüp tekrar tekrar yapıyorlar. sonra bilen bilir belki halen vardır, ismet abi var bi. ona söyledim, abi beni türkçe konuşan ve mümkünse birinci sınıfların ağırlıkta olduğu bi odaya al. tamam dedi; kendince gözlem yapmış, bu çocuklar iyi, bunların odasına geç dedi. şu an o çocuklarla hala görüşüyoruz. hatta iki tanesi çok iyi arkadaşım devamlı birlikteyiz.
  fakat kyk gerçekten sıkıntılı, askeriye misali, koğuş sistemi. biri horlar, biri bilmem ne yapar. ama para biriktirmek için ideal.
  ha bu arada samsunda bi o kyk yurdu kaldı o şartlarda. aşağıdakiler gayet güzel, 2 kişilik falan baya kaliteli yani.

  3
 • allahtan sütütyo evler yasaklandı da biraz rahatladım yha, ouf.

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -