kuzey suriye federasyonu

 • okuduğum bir habere göre Suriye'de bulunan kürtler, kuzey suriye'de bir federasyon ilan etmek üzere imiş. haber için: link

  Türkiye ise buna tepkisini göstermiş, kabul etmediğini ve tanımadığını söylemiştir. türkiye'nin tepkisi için: link

  ilginç ilginç şeyler olmakta dünyada. Allah sonumuzu hayır etsin. Kürt Devleti'nin oluşumunu isteyen taraf, gün geçtikçe amacına yaklaşıyor gibi. bunun olabileceğine pek ihtimal vermesem de olacak gibi durduğu da aşikar olan bir şey.

  1
 • güney türkiye'nin de bulunduğu rus destekli toprak parçası. fiiliyatta olmasa da kağıt üzerinde planlanan yapı. y da ışid'in meşru formu.

  2
 • Bizim topraklarımızda kurulmadıktan sonra, bizim dışişlerine ne oluyor? Zaten halihazırda Irak'ın kuzeyinde kurulmuş bir Kürt devleti var. Belli ki bir tane daha olacak. Savaşmaya kalkmayacaksak bize ne? "ismi bilinmeyen" Dışişleri yetkilisi de sağlam gaz alıyor. Mevcut Irak Kürdistan'ı ile zaten ekonomik işbirliği halindeyiz. Ekonomik işbirlikleri geçtim, askeri yardım bile yapıyoruz an itibariyle. Mevcut konjonktürden habersiz, klavye milliyetçiliği yaparak, global dünyayı okuyamazsınız. Sizleri gördükçe (AKP'ye oy vermeseniz bile) neden AKP'nin hala bizleri yönetebildiğine şaşırmıyorum. Ayrıca, kurulacak yeni yapı ile iyi ilişkiler güdülürse, mevcut tampon bölgemiz sınırımızdan 100 km ötede kurulacak demektir ki; bunun ne olduğunu anlatmak isterdim ama vazgeçtim. Değmez.

  1
 • hewal eşek dölleri siktir olup gidecekse yol parasını vereceğime yemin edebilirim.

  1
 • (bkz: ypg) denilen terörist yapının yerleştirileceği yer. malum, orada bir sürü alanı dolaylı ve doğrudan saldırılarla boşalttılar.

  ayrıca ankara'daki son patlamanın türkiye'nin azerbaycan ziyareti sürecine denk getirilmesi pek manidar. neyse, uzun uzun yazmayacağım. arif olan anlar diyorum. türkiye ile rusya arasındaki savaş, düşürülen uçaklardan çok çok evvel başlamıştı. düşürülen uçaklar, görünen sebeptir.

  --- spoiler ---

  ne olup bittiğini anlamak için ayrıca (bkz: afganistan) (bkz: pakistan)

  --- spoiler ---

  5

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -