kürt milliyetçiliği

 • bugün garip bir soru aldım ecnebi bir arkadaşımdan. kürtler sosyalist mi diye bana sordu, ben de ona hayır dedim. peki komünist mi dedi, yine hayır dedim. neden peki sürekli bu değerleri paylaşıyorlar dedi, işte şu an herkesin anlaması gereken en büyük olay da bu.

  kürt milliyetçiliği değerlerini kazanmak ve arzuladıkları bağımsızlığı almak için türkiye ve diğer ülkelerde yaşayan insanların sempatisini kazanmayı amaçlamaktadırlar. bunu ilk zamanlarda din ile denediler, fakat istedikleri sonucu alamadılar. şimdide sol politikası izleyerek bunu deniyorlar, yer mi? şimdilik belirsiz, yememesi için çaba gösteren insanlardan biriyim. kürtler milliyetçi midir? hayır faşistlerdir! bakın ciddi diyorum faşistlerdir. ben hiç bire bir kavga eden bir kürt duymadım mesela, her zaman 15-20 kişilik olaylar ile adlarını duyururlar. KENDiLerinin sürekli ezildiğini söylüyorlar, sürekli ezilen bir halk, ezilen bir ırk, ezilen bir millet olduklarını savunuyorlar. eskiden bölge halkı denilirdi, o bölgede yaşayan araplar, farslıları da kapsaması adına, ancak artık doğrudan kürt milliyetçiliği yapmak ile ilgili hiç problem yaşamamaktadırlar. üniversitede kürt tarihi bölümü bile açacaklar fakat materyal problemleri var işte. bilinen en büyük kürtün ahmet kaya olduğu bir evrende doğdular, şans...

  bugünki yazım biraz duygusal ve hızlı yazdım. dikkat etmedim, ama zamanım az. affedin.

 • kendine kurt diyenlerin yuzde altmisi ermeni hangi milliyetcilik ???

 • Milliyeti olmayan insanlarin kendilerine bir millet arama çabasıdır.

 • Tek ortak noktaları "Türkiye Cumhuriyeti Devleti Karşıtlığı" olanların ortaya çıkardığı milliyetçilik. Etnik, sosyolojik, kültürel, ekonomik vs boyutları salt olarak yoktur. Bu yüzden görüşün takipçileri arasında hem kürt zenginleri/fakirleri, hem süryani yahut hristiyan ermeniler, istanbul rumları, büyükşehirlerdeki bazı Türkler yahut Lgbt üyeleri veya din tüccarları da bulunabiliyor.

  Ortaya çıkışı darbe dönemine denk gelmiştir.

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -