kemal kılıçdaroğlu'nun bir kadına hakaret etmesi

 • Konuyu çoğunuz biliyorsunuz. Başlığı özellikle bu şekilde açtım çünkü bayanın bir bakan olması beni ilgilendirmez. Kendini chp nin genel başkanı olarak tanıtan bu lağım faresi aile ve sosyal politikalar bakanı bayana "başkalarının önüne yatmış" diyerek evli bir bayana hakaret etmiştir.

  Ve kadın hakları hakkında en fazla duyar kasan türk solu "omü sözlüktekiler de dahil" bu duruma sessiz kalmıştır.

  Bu söylemi bırakın iktidar partisinin liderini sıradan bir milletvekili kazara söylemiş olsaydı anında başlık açardınız. Ama sizin "kadın hakları"ndan kastınız "sizin gibi düşünen kadınlar" ın haklarından ibarettir.

  Edit: girilen entryler sonucu özür dilemem gerektiği kanısındayım. Kılıçdaroğluna lağım faresi dediğim için lağım faresinden özür dilerim.

 • mandal yürekli'nin bir erkeğe "lağım faresi" diyerek hakaret etmesinden farksızdır. birinin suçunu -ki ortada bir suç olduğunu düşünmüyorum- başka bir suç ile kanıtlamaya çalışmak sizce de komik değil mi?

  bu arada bir erkek bir kadına neden hakaret edemiyormuş? kadın ile erkek arasında bir fark mı var? cinsiyetçilik yapmayıp barzo olduğum belli olmasın diye daha fazla yiyorsunuz bu haltı farkında mısınız?

 • şaşırmadığım hadisedir. ki kendisi önceden beri hep hakaret içeren sözler sarfeder, sonra da mahkemede de tazminatı bırakıp döner, bu da böyle biline...

  mandal yürekli'nin dediği gibi türkiye'de kendisini solcu addeden o tayfa aslında solcu değil, elitist ve keseri hep kendi tarafına yontmakla ve ayrımcılıkla ünlüdür. kendisine göre karşı taraftan birisi aynı ifadeyi kullanmış olsaydı bakın görün feryat figanı, ne itin götüne sokulup çıkarılmadığı kalırdı, ne de hayvanlığı, ne de hanzoluğu...

 • Kılıçdaroğlu'nun, ensar vakfı'nda yaşanan rezillik için "BUNA BiR KERE RASTLANMIŞ OLMASI HiZMETLERi iLE ÖN PLANA ÇIKMIŞ BiR KURUMUMUZU KARALAMAK iÇiN GEREKÇE OLAMAZ" diyen bayana hakaret etmesi olayıdır. Kılıçdaroğlu'nu da diğer milletvekillerini sevmediğim gibi sevmem ama kendisini bu "bayan" için söylediklerinden ötürü tebrik etmemek elde değil. Bayanmış. Hadi lan ordan

 • kılıçdaroğlu'nun yaptığı da ayıptır. Mandal yüreklinin yaptığı da ayıptır.

  Ancak burada göz önüne alınması gereken şey mandal yürekli gözü kara ,gençliğinin bağrında yalnızca kendisinden sorumlu olan bir genç delikanlıdır.
  Milyonlarca insani temsil eden bir kimsenin yalnızca kendisinden sorumlu bir kimse gibi kahvehane ağzı ile konuşması kabul edilemez bir durumdur.Kılıçdaroğlu bulunduğu konumdan bihaber bir zavallıdır. Farkında olarak veya olmayarak kendisini rezil etmekte ve itibarını zedelemektedir.

 • Bu güne kadar akp'lı vekillerin, bakanların,belediye başkanlarının,yardakcı iş adamlarının bu halk ve emekçi kadınlarımız için söylediği küfürleri ve aşağılayıcı sözleri yazsam burdan pensılvanya'ya duble yol olur.

  Tabiki sert bir açıklama olmuş bu derece sert cıkılmayabılırdı savunamam bu sözleri ama belli başlı bazı birikimler sonucu ortaya çıkıyor. Muhatap bakanın tecavüz için söylediği iğrenç açıklamanın yanında masum kalıyor kusura bakmayın.

  Son olarak yanlış bir dil kullanılmış olsa da önüne yatmakla altına yatmak aynı şey değil. Yani aklınıza ilk olarak gelen müstehcen kelimeleri söyleyecek kadar alcalmamıstır. Eğer bunu kastettıyse söylediklerimi yutmaya da hazırım.

 • Körler sağırlar birbirini ağırlar.

 • Önüne yatmak:
  "Kamu gücünü kullanarak suçluyu korumak"

  Patent:Muammer Güler
  Tarih:17.12.2013

 • böağyana hakaretmek olma çünkü o sonuçta BÖAĞĞYHAN

 • tasvip edilemeyecek bir söylemdir. sonrasında reza zerrab'ın muammer güler ile olan konuşmasına atıfta bulunduğunu söylemiştir yalnız ilk izlenimde o sözün böyle anlaşılması, niyet öyle olsa da, zordur. yalan yok ben de seksist bir söylem olarak algıladım. kınıyorum. gel gör ki akp'nin buna bu kadar tepki göstermesi de pek ironiktir. onların kadınlara dediklerini de biliyoruz, hem de mecliste.

  şunu da belirtmeden geçemeyeğim bu başlığın kendisi de ironik. (bkz: bayan değil kadın)

  buna takılmamak lazım alışkanlıktır falan olur öyle. takılmamız gereken bir konu var ki o da birlik olma konusudur. seksist bir açıklama karşısında ilk iş parti fanatizmiyle karşı tarafı karşıya alıp sövmek olursa biz böyle bariz konularda bile parçalanıp, konu dışı şahsi meselelere gireriz. o yüzden dostlar, evrensel insan hakları, ayrımcılık, nefret söylemleri gibi konularda birlik olalım. hep beraber eleştirelim mücadele edelim. sen akp'lisin bunu savunmazsın sen chp'lisin buna karşı çıkmadın gibi iftira ve genellemeler bizi daha çok yıpratmaktan başka bir etkiye sahip olamaz.

  3
 • adam bir seyler biliyor ama hep yanlis kelimeyi kullaniyor
  tecavuzcuyu koruyan cocuklara sirt ceviren vakif da suclu
  bi kerelik bisey olmaz diyen bakanda suclu
  kilicdaroglunun lafini kullabip gundem yaratmaya calisip magdur gorunun akp de suclu zaten kemal kim ki hep o suclu dimi.

 • kemal kılıçdaroğlu, göte göt demiştir. siyasi emelleriniz uğruna, grup toplantısında sarf edilen bu sözü eleştireceğinize, gidin de 45 çocuğun tecavüz hadisesinin hesabını sorun. hayatımda ilk defa, kılıçdaroğlu'na sempati besledim bu sözünden dolayı. helal olsun!

 • o kadın bir kere tecavüzden birşey olmaz diyorsa eğer kılıçdaroğlu'nun az bile söylediği açıktır

 • şu çirkin kelimeleri kullanan insanların bunu sorun haline getirmesi gerçekten tuhaf. bu kadar taraflı, bu kadar çirkef olunur anca. önce siz kendi içinizdeki pislikleri temizleyin sonra kılı kırk yararak başkalarının söylediklerine hassasiyetle yaklaşın.

  (alıntıdır)

  “bir tane kız mıdır, kadın mıdır bilemem."
  tayyip erdoğan / dilşat aktaş hakkında.

  - “kadına şiddet abartılıyor."
  tayyip erdoğan / son 7 yılda %1400 artan kadın cinayetleri hakkında.

  - “ben zaten kadın erkek eşitliğine inanmıyorum."
  tayyip erdoğan / kadın dernekleri ile yaptığı toplantıda.

  - “benim bedenim, benim kararım diyenler feminist."
  tayyip erdoğan / kürtaj tartışmaları hakkında.

  - “kürtajı bir cinayet olarak görüyorum."
  tayyip erdoğan / kürtaj tartışmaları hakkında.

  - “tecavüze uğrayan doğursun, gerekirse devlet bakar."
  recep akdağ / akp bakanı, kürtaj tartışmaları hakkında.

  - “tecavüzcü, kürtaj yaptıran tecavüz kurbanından daha masum."
  ayhan sefer üstün / akp milletvekili, insan hakları komisyonu başkanı

  - “tecavüze uğrayan da kürtaj yaptırmamalı.
  bosna’da kadınlar tecavüze uğradı ama doğurdular."
  ayhan sefer üstün / akp milletvekili, insan hakları komisyonu başkanı

  - “kadın ahlaklı olsun, kürtaj yapmak zorunda kalmasın."
  i.melih gökçek / akp ankara belediye başkanı

  - “anası tecavüze uğruyorsa neden çocuk ölsün? anası ölsün."
  i.melih gökçek / akp ankara belediye başkanı

  - “yalnız bırakılan ya davulcuya ya zurnacıya."
  tayyip erdoğan / münevver karabulut cinayeti hakkında.

  - “kızlarına sahip çıksalarmış."
  celalettin cerrah / münevver karabulut cinayeti hakkında.

  - “medya olayları abartıyor. kadına yönelik şiddet algıda seçicilik."
  fatma şahin / akp bakanı

  - “evdeki işler yetmiyor mu?"
  veysel eroğlu / akp bakanı / kendisinden iş isteyen kadına.

  - “kadınlar iş aradığı için işsizlik yüksek."
  mehmet şimşek / akp bakanı

  - “kızlar okuyunca erkekler evlenecek kız bulamıyor."
  erhan ekmekçi / akp il genel meclis üyesi
  - “türk kadını evinin süsüdür."
  vecdi gönül / akp bakanı

 • Dersinize çalışmışsınız

 • "kılıçdaroğlu hakaret etti" diyenler,daha önce hakaretler havada uçuşurken uyuyorlar mıydı?o zamanlar finlandiya'da mı yaşıyorlardı,yeni mi geldiler?

  bu başlığı açan arkadaşın hızını alamayıp kılıçdaroğlu'na hakaret etmesi de tam bir komedi.

 • Kılıçdaroğlu hakaret etmemiştir. Ama büyük trollerinin gösterdiği hedef üzerine küçük trollcuklar yatmak kelimesini görünce hülooooooğ tepkisini vermiştir. Kılıçdaroğlu önüne yatmak tabirini kullanmıştır ki biz bu deyimi 17-25 aralık süreçlerinde muammer güler(dönemin bakanlarından biri) beyefendiden defalarca duyduk. Ama beyinlerini kullanma ihtiyacı hissetmeyen, herşeyi talimat üzerine yapan troller bu deyimi topluma, medyaya altına yatmak deyiminin anlamı gibi lanse etmeye çalıştılar ve çalışmaya da devam ediyorlar. Bu arada troll deyince aklınıza sadece sosyal medyadakiler gelmesin. Bunların bakanlarında milletvekillerinde de bir hayli troll var.

 • Sema ramazanoğlu, ensarda 45 çocuğa tecavüzün ardından; bir kere yaşanmış bir olay için kurumu karalayamayız demişti. Bu sözlerinin ardından hiç kimse, hayatı boyunca o kadar küfür yememiştir.

  Şimdi başlığı açan yazar arkadaşa soruyorum.
  Aile bakanı müsveddesi, bu sözlerini sıralarken sen ne düşündün?
  Ben açık konuşacağım. Bakan hakkında söylenenlerin yanında, kılıçdroğlunun söyledikleri o kadar masum kalıyor ki inanamazsın.

 • Bir kerecikten bişey olmaz dedirtir.

  2
 • Feministler eylem yapar mı acaba??? Sonuçta bir kadın sözlü tacize uğradı.

  3

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -