kastamonu üniversitesi

 • 1 mart 2006 tarihinde, kullanmak üzere kendisine tahsis edilen kastamonu lisesi eski binasının çevre binalarla birlikte (kastamonu hükûmet konağı, kültür ve turizm müdürlüğü sergi binası ve cumhuriyet meydanı) restorasyon geçirmesiyle birlikte temelleri atılan devlet üniversitesidir. akademik eğitime şehir merkezinde bulunan ankara gazi üniversitesi'ne bağlı eğitim ve fen-edebiyat fakültelerinin "kastamonu üniversitesi" adıyla özerklik kazanmasıyla başladı.

  üniversitenin ana yerleşkesi, devam eden senelerde şehrin kuzeykent yerleşgesinde bulunan tepelik ve çıplak bir arazi üzerine kuruldu. ana yerleşkenin büyük bölümü 2009-2010 senelerinde faaliyete başladı. kastamonu üniversitesi şu an 13 fakülte, 13 meslek yüksekokulu, 3 yüksekokul ve 2 enstütüden meydana gelmektedir. yeni rektörlük binası, kuzeykent yerleşkesindedir. şehir merkezinde bulunan eski rektörlük binası ise üniversite rektörlüğünün resmî davet salonu olarak kullanılmaktadır.

  üniversitenin resmî web adresi için bkz: https://www.kastamonu.edu.tr/

  not: websitesinin "hakkımızda" kısmında bulunan yazı, klişe bir kurumsal metindir. orada ne yazıyorsa siz tam tersini düşünün, sükût-u hayâle uğramayın.

  22 temmuz 2016 tarihi itibariyle, kastamonu üniversitesi rektörlüğü ile kastamonu eğitim bir-sen temsilciliği birbirlerine girmiş vaziyetteler. sebebi rektörlüğün şu sıralar yaptığı akademisyen tasfiyeleri...

  2
 • son dönem mitoz bölünme matik üniversitelerden. memleketin köklü üniversitelerinde bile akademi kültürünün kırıntıları artık zar zor bulunurken böylesi üniversitelere girip akademi gördüğünü sanmadan gitmeli gidenler. olabileceği en fazla şey, meslek edindirme kurslarının havalısıdır.

  2

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -