kanser

 • belirli tümör hücresinin, hücre yapılarını kendi isyanına teşvik ederek, vücuttan bağımsız çalışmaya ikna etmesi sonucunda yavaş yavaş bütün vücudun iflas etmesi. hastalığın tanı aşaması çok önemli olup, birkaç şekilde tedavi edilebilir.

  (bkz: ameliyat)
  ameliyat seçeneği genelde hastalığın gerilediği yada ön tanı yapıldığı durumlarda gerçekleşir. ameliyat seçeneğinde o bölgenin kesinlikle yayılmayacağından emin olunur. çünkü mevcut ameliyatın sonucunda vücut gerçekten çok güç kaybedecektir.

  (bkz: kemoterapi)
  kanser tedavisinde, tedavi olarak gözükmese de radyoterapi ile eşgüdümlü olarak kanseri zayıflatmaya çalışılan bir eylemdir. kemoterapi vücut içerisinde ki bütün hücrelerin zayıflamalarına ve hatta çalışmamalarına sebep olur. burada ki amaç noktasal yapılacak radyoterapi öncesinde tümörlü hücrelerin çalışmalarını durdurmaktır. ancak normal işlevli hücreler de çalışmalarını durduracağı için hasta, normalden çok daha güçsüz duruma düşmektedir. kemoterapinin halk arasında ki bilinen en yaygın yan etkisi ise saç dökülmesidir.

  (bkz: radyoterapi)
  kemoterapi de belirtildiği gibi, kanserli bölgeye kemoterapi'nin ardından noktasal verilen radyasyon girişidir.

  1
 • kanser ve kanser tedavisi hakkında öğrenmek istediğiniz her şeyi bu adreste bulabilirsiniz. kanser tedavisi

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -