kamera

 • Birbirini izleyen bir dizi görüntüyü, her poz verme işleminden sonra ilerletilen bir film şeridi üzerine kaydetmek üzere tasarlanmış çeşitli karmaşık fotoğraf makinelerine verilen ad.

  Bilim adamları 18. yüzyılda, bazı kimyasal maddelerin ışıktan etkilenerek değiştiğini fark ettiler. Bu tür kimyasal maddelerle kaplanan bazı malzemeler, üzerine düşürülen ışık desenlerini kaydedebiliyordu. Fotoğraf makinesinin bulunması, bu çalışmalar sonucunda gerçekleşti. 1894′te, Fransız Lumiére kardeşler, sinematograf adını verdikleri bir makine yaparak, hareketli görüntüleri bir ekran üzerine taşımayı başardılar. Büyük boyutlu ilk kameralar yerini, bugün kullandığımız, bir avuç içine sığabilecek büyüklükteki dijital kameralara bırakmıştır efenim.

  Bununla beraber ülkemizde en çok kullanılan kamera tipinin güvenlik kamerası olması da ne kadar trajik değil mi sözlük ?
  Övünürken düşünmemizi sağlayacak bir diğer konu da bu tür kamera sistemleri konusunda türkiye'de oldukça önemli telekomünikasyon ve güvenlik şirketleri yetişmiştir.

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -