kadir gecesi

 • kadir suresinde "kadir gecesini sen ne bileceksin" ifadesi çok etkileyicidir. onun için bu tür ayetleri incelerken "bence" ifadesini bastıra bastıra söyleyeyim ki kavga olmasın!
  Bugünü temsili olarak kadir gecesi olarak kutluyoruz bu güzel bir şey, bir araya geliyoruz barışıyoruz. bundan güzel ne olabilir.

  1000 aydan hayırlı bir gecedir. yıla vurunca bir insan ömrünü aşacak bir değer çıkar.
  size Kuran'da imamların anlattığı gibi "sevap" diye bir şey yok desem. siz de inceleseniz ve bulamasanız. bunca yıllık beklentilerim uğraşlarım gitti diye üzülür müsünüz ?
  Hah işte Kuran'ı özümseyince, ata dinininden dönüp Allah'ın emrine göre dinini düzenleyince doğacaksın.
  benim kadir gecem 19 mart perşembe gecesiydi. o gece Kuran ile Deizmi terk etmiştim.
  Çünkü kuran olsun peygamberler olsun Allah'ı aciz gösteren birer araçlardı. ancak Kuran bana bambaşka şeyler söyledi.

  1000 ay da boşa gitse kadir gecesi güç ve huşu veren bir doğumdur. Kuran'ı anlaya anlaya okuduğun gecedir. (yani ayetler sana iner. safsata yaratmak isteyenler olacaktır peşin söyleyeyim de rasim ozan gibi saçma sapan yorumda bulunmasınlar.) vahiy işi peygamberimizle son buldu.

  Kuran'ı okumak anlamak ve hayata uygulamak matrix'ten kurtulmak gerçek hayata hoşgelmektir.

  bakın yine yeniden söylüyorum. Bu benim düşüncem. katılırsınız katılmazsınız bilemem. incelemelerim buna yönlendirdi beni.

  3
 • 1000 aydan daha hayırlı olduğu , meleklerin yer yüzüne inip insanların dualarını dinleyeceği söylenen gecedir.
  bu geceden dileğim ; geçmişin bugünle, ışığın gölgeyle, umudun gerçekle, üzüntünün neşeyle, öfkenin sevgiyle barışmasıdır.

  1
 • hep söylenir ya "bin aydan hayırlı gecedir kadir gecesi" diye... peki ama neden böyle denilmiş olabilir acaba? sanırım bunun cevabını mustafa islamoğlu hoca'nın dediklerine bakarak aramak lazım ilk etapta. peki ne diyor islamoğlu hoca:

  --- spoiler ---

  "senin kadir gecen, ayetlerin senin zihin ve hayatına indiği gecedir. eğer içinde allah yoksa, bir ömür bir gece kadar bereketsiz, eğer içinde allah varsa bir gece bir ömür kadar bereketlidir; kadir gecesinin bin aydan hayırlı olmasının anlamı da budur."

  --- spoiler ---

  geceniz mübarek olsun sözlük ahalisi!

  3

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -