ışid gaziantep'ten kazanıyor iddiası

 • Rusya’nın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Vitaly Çurkin, Gaziantep’in, IŞiD militanlarının Suriye’den çıkardığı tarihi eserlerin satış merkezine dönüştüğünü iddia etti.BM Güvenlik Konseyi’ne mektup yazan Çurkin, 9’u BM Dünya Mirası Listesi’nde yer alan 4 bin 500 arkeolojik alanın ve 100 bin kültürel objenin IŞiD’in kontrolünde olduğunu, örgütün tarihi eser kaçakçılığından tahmini olarak yıllık 150 ila 200 milyon dolar kazandığını kaydetti.

 • Gülünecek açıklamadır.ısid'in petrol satarak elde ettiği paranın yanında devede kulak bile değildir.isid petrolünü pazara açan ülkelere ses çıkarmayıp hatta desteklemesi nasıl bir akıl tutulması nasıl bir iki yüzlülüktür.
  Daha önceki dönemde petrolün türkiye üzerinden aktarıldığı yalanını da atmışlardı tutmadı.şimdi de sıra bunda herhalde...
  (bkz: iran'ın isid petrolünü pazarlaması)

  3
 • rusların yeni bir, "türkiye'ye nasıl b.k atarız" çalışması.

 • 1 gaziantep/Nizipli olarak babamın köyü suriyenin bir tarafının sınırında ve suriyeden içeri geçemezler çünkü her türlü kaçakcılık bizim köy üzerinden olmak zorunda ama aşiretimiz jandarma ile işbirligi yaparak içeri ve dışarıdaki bütün kaçakçılar yakalandı bizzat jandarma ile birlikte adamları kendi fıstık tarlamızda biz kovaladık ve derin hendekler açıldı asker tarafından ve nöbet kuleleri yapıldı.diger bir sınır ise fırat suyu sınırı oradada annemin köyü var ve orada zeugma antik kent var tarihi eserlerimiz oradan çıkarılıyor oradanda kimse ne içeri eser geçirir ne dışarı çünkü jandarma tarafından özenle korunuyor. Yani dedigim bu ki o adamın dedigi şeyin olması biraz zor baska sınırlardan geçirilip satılabilir ona birşey diyemem.

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -