insanlara yaranma kılavuzu

 • O kadar çok sevdim ki her saniye ne zaman online oldu kimin paylaşımlarını beğendi ne sorunu var sorunlarını en kısa sürede nasıl çözüme kavuştururum ne yaparsam çok mutlu olur diye üstüne titredim lan lanet karının geceleri saat 2de işten çıktıp sabahlara kadar benle telefonla konuşsun diye şarjım biterse doldurayım diye yanımda laptop taşıdım ben kaç gece o soğukta kucağımda laptop kulağımda telefon sahilde sabahladım sonuç tahmin edildiği üzre ağzıma sıçıldı aldatıldım ben boş beleş bir insan falan da değilim hatun potansiyeli sürekli olan bir adamım yakın bir tarihte başka bir hatunla tanıştım adeta ağzına sıçıyorum yeri geliyor ağza alınmayacak küfürler yeri geliyor hakaretler ediyorum yeri geliyor telefonlarını meşgule atıyor saatlerce aramıyorum hatta yeri geliyor mesajlarına bile cevap vermiyorum sorunlarını çözmek için uğraşmayı bırakın dinleme tenezülü bile göstermiyorum sonuç olarak hatun adeta tapıyor egom okşanıyor işte bunlardan bir sonuç çıkarın sayın sözlüğümsü yazarlar bu arada bilerek noktalama işareti kullanmadım çünkü bu sözlüğe noktalama işaretini bile çok görüyorum hadi kalın sağlıcakla bu arada bu entrymide da silebilirsiniz umrumda değilsiniz lan

  2
 • honoré de balzac'ın bazı satırlarının yer alması gereken kılavuzdur.

  ona göre, insanların sorunlarını dinlemek bunların başında gelir. kendi sorunlarınızı anlattığınızda, karşınızdaki insanların zamanla ve türlü bahanelerle sizden uzaklaştığını göreceksiniz. bu kaçınılmaz bir sondur. oysa onları dinleyip sorunlarını önemseseydiniz, sizden birer beyefendi veya hanımefendi olarak bahsedecekler, hatta olmadığınız ortamlarda sizi öveceklerdi.

  haksız mı?

  sorunun cevabı net.

  dünya bireyin etrafında dönüyor. bunun değişmesi zor. ancak değiştirmeye çalışmak yerine kontrol altına almak oldukça akıllıca bir hamle olur. anlatmak yaygın bir hastalık. bu durumda insanın hatalı ürün misali eksiğini kullanmak kesinlikle mantıklı. dinleyin, anlattırın, ortak olun. çözmelerine yardımcı olun, parçaları haline gelin. küçük parçası olmadığında değersiz sayılacak büyük bir yapboz olmaktansa, o küçük ama değerli parça olmayı seçin. birer beyefendi/hanımefendi olmanın yegane kuralını uygulayın.

  düzenleme: imla

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -