incir ağacı

 • reçeli, şarkısı, aids'i derken olayın aslı unutulan durum. incir ağacı garip yapısı ve özel özütü ile çeşitli ilaçlarda kullanılabilen bir türdür. garip olanı bu ağacın özütünün kayganlığı yüzünden atalarımızdan bizlere kadar gelmiş olan mittir. " incir ağacından düşersen sakat kalırsın ". aslında doğru, çünkü kaydığın için düzgün bir şekilde düşemiyorsun, küt boyun kırılıyor kol çıkıyor, omuz çatlıyor, omurilik yamuluyor. şarkısı da güzeldir aslında: link filmi ama bok gibidir. incir gibi güzel bir meyveyi nasıl aids ile bağdaştırdınız sayın amına koyduklarım. reçeli de bok gibidir. diyeceklerim bu kadar.

 • incir agacindan dusen iflah olmaz gibi garip seyler soylenir. kol bacak kirilmasindan ziyade kafasal vir sakatlik durumu oluyormus. neyse cok yaklasmamak en iyisi uzaktan sevelim.

 • genellikle sevilmeyen insanlarin ocağına dikilir


  (bkz: ocağına incir ağacı dikmek)

  1
 • üzerine beton döktüğünüz halde betonu delip büyüyecek boy verecek kadar, eskilerin tabiriyle "arsız" "meret" bir ağaçtır. kış aylarında yapraklarını dökerler, ilk baharda yeniden yaprak açarlar, çiçek açmazlar, gri renkli gövdeleri vardır. yaz mevsimi sonları(ağustos) sonbahar mevsimi(eylül) başlangıcında meyve verirler.(karadeniz bölgesinde bu aylardadır, incirin asıl vatanı aydın ili ve çevresinde meyve vermesinin ekim aylarını bulduğu söylenmektedir) çok çekirdekli ve kapalı tohumludur. meyveleri mor renkli veya yeşil renktedir. yeşil renkli incire gök incir de denmektedir. ayrıca biraderim düşüp kolunu 3 yerinden kırmıştı bu sayede kolunu dirsekten dışarı yönde 3-5 derece daha fazla açabilmektedir.

  1

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -