incesaz

 • incesaz 1997 yılında Murat Aydemir (tanbur), Derya Türkan (kemençe) ve Cengiz Onural (gitar) tarafından kuruldu. Üçlü yolculuklarına Cengiz Onural'ın besteleriyle başladı. Zamanla Murat Aydemir bestelerinin yanı sıra geleneksel Türk müziği repertuarından seçtikleri eserleri de kendi zevk ve anlayışlarına göre yorumladılar.

  1997'de ilk albüm çıktı.

  1997'de ilk albümün çalışmaları sırasında gruba Taner Sayacıoğlu (kanun) katıldı ve "1 / Eski Nisan" Kalan Müzik tarafından 1999 Nisan’ında yayınlandı. Daha sonraki bütün incesaz albümleri de bu firma tarafından yayınlandı.

  incesaz 1999-2001 yıllarında ATV'de yayınlanan ikinci Bahar dizisine müzik yaptı ve bu dizinin soundtrack albümü de aynı yıllar içinde yayınlandı.

  2001’de Akın Aral (bas gitar) gruba katıldı. Melihat Gülses'in solistliğini yaptığı "2 / Eylül Şarkıları" 2002’de yayınlandı.

  2003’de Engin Gürkey (vurmalı çalgılar) incesaz’a katıldı. 2004’de Cihat Aşkın, Hakan Şensoy, Efdal Altun ve Hakkı Öztürk’ten oluşan yaylı çalgılar dörtlüsünün de yer aldığı "3 / istanbul'a Dair" yayınlandı.

  2001-2005 yıllarında incesaz ATV'de yayınlanan "Ekmek Teknesi" ve TRT'de yayınlanan "Çınaraltı" dizilerinin müziklerini yaptı.

  Dilek Türkan'ın solistliğini yaptığı ve içinde Türk tangolarından seçkiler olan "4 /Mazi Kalbimde" 2005’de yayınlandı.

  Cengiz Özkan'ın solistliğini yaptığı, türkülerden oluşan "5 /Elif" 2007’de yayınlandı. 2003 yılından itibaren zaman zaman incesaz konserlerinde yer alan Türker Çolak (vurmalı sazlar) bu albümle birlikte gruba dahil oldu.

  Yine Dilek Türkan'ın solistliğini yaptığı "6 / Kalbimdeki Deniz" 2009’da yayınlandı. Bu albümde incesaz grubunun çalışmalarında kurulduğu günden bu yana yer alan Bora Ebeoğlu da solo bir şarkı seslendirdi.

  2008 yılında THY'nin kuruluşunun 75. Yılı vesilesiyle incesaz’dan özel bir beste istendi. Bunun üzerine Macar Radyo Senfoni Orkestrasıyla birlikte "Yollar" isimli CD ve DVD'den oluşan bir çalışma yapıldı ve özel bir konser verildi. içinde Dilek Türkan'ın da 4 şarkıyla solist olarak yer aldığı "7 /Yollar" daha sonra 2011 yılında Kalan Müzik tarafından yayınlandı.

  2009 yılında "Berlin Filarmoni" konser salonunda gerçekleşen incesaz konseri ile Volkan Hürsever (kontrbas) incesaz grubuna dahil oldu.

  Ezgi Köker ve Bora Ebeoğlu’nun solistliğini yaptığı “8 /Geçsin Günler” 2014 Şubat’ında yayınlandı. Emre Erdal (kemençe), Hakkı Öztürk (viyolonsel), Evrim Güvemli (klarinet) ve Burak Erdem yönetimindeki Rezonans Akapella Korosu bu albüme misafir olarak katıldılar. Emre Erdal daha sonra incesaz grubunun bütün konserlerinde yer aldı.

  incesaz

  Ezgi Köker, Bora Ebeoğlu – Solist
  Murat Aydemir – Tanbur
  Taner Sayacıoğlu – Kanun
  Emre Erdal – Kemençe
  Türker Çolak – Vurmalı Çalgılar
  Akın Aral – Bas Gitar
  Volkan Hürsever – Kontrbas
  Cengiz Onural – Gitar

 • şu şarkısını da dinleyip dertlenmeyen yoktur heralde.

  https://www.youtube.com/watch?v=eB_5g33KCEE

  3
 • dilek türkan, cengiz özkan, bora ebeoğlu, melihat gülses ve son albümde ezgi köker gibi enfes seslerle çalışmış grup.
  grubun demirbaşlarından derya türkan'ın eşi dilek türkan, zaten harikulâde bir solist ve artık solo albümleriyle görüyoruz onu.
  incesaz bestelerinde cengiz onural etkisi görülür.

  sözlü ve sözsüz alaturka ağırlıklı parçaları vardır. alaturka klasikleri güzel yorumlayan bir gruptur. yumuşak, dingin, romantik, lütufkâr ve yer yer iddialı parçaları sevgiliyle geçirilecek anların ezgileridir.

  1
 • https://www.youtube.com/watch?v=GqUQllVOsVg

  editten sonraki tanım: lise yıllarımda abim sayesinde ilk enstrumantal albümünü dinlediğim grup.

  2
 • sevdiğim bir gruptur. kendilerini biraz geç keşfettim..

  buna diğerlerinden çok eşlik ederim.. çok aşığın var diyorlar link

  2
 • bu grubun kurucularının ve elemanlarının tedrisatını aldıkları grubu (bkz: yeni türkü) ve ekibin başını (bkz: derya köroğlu) anmadan geçmek olmaz sanırım.

  1
 • Hemen hemen her parçayı çok güzel şekilde icra eden gruptur. Özellikle böyle bir kara sevda isimli şarkıyı dinlerken içim ürperir apansız.

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -