imam-hatiplerin kapatılması gereklilliği

 • evet efendim, laik bir ülke olan türkiye'nin laik kalabimesi için yapılması gereken şeydir. bu ülke dindar bir nesil istemiyor, bu ülke laik, aydınlık bir gelecek istiyor.

  #imamhatiplerkapatılsın

  #yobazlarageçityok

 • ne alakası var lan ne alakası var halkın yarısı laiklik değil şeriat istiyor bunda bir sakıncada görmüyorum fakat bize dokunmayın siktirin gidin istediğiniz şehirlerde şeriatınızla yönetilin ama bize bulaşmayın kodumun yobazları

 • imam hatiplerin ruhunun öldügu bir gercektir ama bu okullar kapatilsin anlamina gelmiyor. kapatilmasin ama her mahalleyede imam hatip koyup imam hatiplerin seviyesi dusurulmesin. tsk.

  4
 • imam hatiplerin varlığı laiklik ilkesine ters düşmez. lâkin, devlet politikasının imam hatip sayısını artırarak, insanları imam hatip okumaya yönlendirmesi elbette laiklik ilkesi ile bağdaşmaz. (bkz: laiklik)

  ayrıca, imam-hatipleri tümden kaldırmak da bizi daha laik yapmaz. laiklik ilkesinin gereklerinin, hem devlet, hem de din ve eğitim kurumlarına işlenmesi bizi daha laik yapar.

  3
 • imam hatip liseleri atatürk zamanında açılmıştır, medreselerin yerine. imam hatip liseleri muhakkak ki olmalı yalnız bazı şartlar altında,
  mesela bürokraside imam hatip çıkışlı ve ilahiyat fakültesi mezunlarının nasıl atandığını görmek için kör olmamak lazım. yani alakaya maydonoz. birde yeni sistemle her mahalleye en az 1 adet ilahiyat fakültesi yapıldı. yerleşemeyenler zorla bu liselere gidiyor. ha bir de imam hatip liselerinde sadece sünni mezhebi anlatılmamalı, tüm dinler ve tüm mezhepler anlatılmalı kanısındayım.

  1
 • Laiklikle bir eğitim kurumunu bağdaştırmak hastalıklı bir kafanın ürünüdür.

  Şimdi güzel Kardeşlerim madem bu kadar hak hukuk biliyordunuz ihl ve ilahiyat mezunlarını her yerde görmekten rahatsızsınız bundan çok değil 10 sene kadar önce katsayı problemi varken neden sesiniz çıkmıyordu. Ya da ilahiyat fakülteleri türkiye de sadece 50 kişi alabiliyorken neden adaletten hiç bahsetmediniz ? Ankara hukuğu kazanacak puanı alıyorsun dur ! Sen gidemezsin çünkü imam hatiplisin ! Bunlar efsane değil arkadaşlar çok yakınen yaşamış bir insanım ben bunları.

  Neden sustunuz biliyor musunuz çünkü size giren çıkan yoktu da o yüzden !

  Rövanşist bir zihniyete hiç bir zaman sap olmadım. Şuan da açılan bir sürü ilahiyatın derhal kapatılması taraftarıyım. çünkü çok fakülte açmak değildir çözüm. Aslolan mevcut eğitimi nitelikli hale getirmektir. imam hatipler için aynı şeyi söyleyemem çünkü burada arz talep meselesi devreye giriyor. istatistiklere baktığınız zaman boş kontenjanı kalan ihl göremezsiniz.

  Yani kardeşim milletin değerleriyle ayarlarıyla oynamayın, alay etmeyin. Çünkü bu millet ferasetlidir sabırlıdır. Fakat söz sırası gelince de tokatı koymasını bilir.


  Edit: ders içeriği hakkında bilgisizce atıp tutanlar için; imam hatip liselerinde 9. Sınıfta 10 saat ingilizce 5 saat arapça , 10-11-12. Sınıflarda ise 4 saat ingilizce 4 saat arapça olmak üzere diğer dengi liselerle aynı saat olarak yabancı dil dersi verilmektedir.

  Yine fizik kimya biyoloji gibi derslerde sanıldığının aksine diğer denk liselerle aynı saat olarak verilmektedir. Bunların yanı sıra kuranı kerim arapça siyer fıkıh hadis kelam gibi derslerde alacakları için diğer liselerden haftada 6 ile 7 saat daha fazla derse girmektedirler.

  6
 • bazı aşırı islamcı ya da radikal islamcı düşünceler bu halkın kafalarını karıştırmaktan başka bir şey yapmamaktadır.
  islam dini ilim ve irfanı işaret etmektedir.
  imam hatip liseleri okulları hep dine yönelik eğitim vermektedir ki bu eğitim de sadece islam dini ile kısıtlıdır.
  son yıllarda imam hatip okulların sayısında bir patlama yaşanmıştır ve bu ülkemizdeki genç nesilleri gelecekte çok kötü etkileyecektir.
  gelecek nesillerde yetişen gençlerimiz okul ders saatleri hep dine yönelik olan bu okullarda yeterli zamanlamada fizik, matematik, kimya , biyoloji vs. derslerini alamamaktadırlar. keza bu okullarda yabancı dil ders saatleri çok çok az düzeydedir.
  bu ülkenin olması gerekenden çok fazla imam, ilahiyatçıya ihtiyacı yoktur. bu ülkenin daha çok bilim adamına, bilim adamı olmasa bile teknikere ihtiyacı vardır. öğretmene ihtiyacı vardır. doktora ihtiyacı vardır. laiklik ilkesine çook dolaylı yönden etki etmektedir bu durum. bu durum hükümetin ''kendi istediği gibi bir nesil'' yetiştirme planıdır. Ne yazık ki bundan 10 sene sonra bilimden mahrum, hatta ve hatta (islam dininden çok farklı yönlere sapmış) sapkın bir düşünce ile bilim düşmanı bir nesille karşı karşıya kalacağız. bu da bize büyük bir yobazlık ve cahillik getirecek.

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -