ihh

 • insan Hak ve Hürriyetleri insani Yardım Vakfı, yüzün üzerinde ülkede faaliyet gösteren, bir uluslararası sivil toplum kuruluşudur. 1995 yılında Bosna Savaşının mağduru Müslüman Bosnalılara yardım etmek için kurulmuştur. Kurum Bosna savaşının ardından Çeçenistan, Filistin ve Kosova gibi savaş bölgelerine yardım götürerek faaliyetlerine devam etmiştir. Faaliyetleri sadece bu bölgelerle sınırlı kalmayıp Afrika'nın birçok ülkesine başta gıda olmak üzere eğitim ve sağlık alanlarında yardım faaliyetleri gerçekleştirmektedir. IHH insani Yardım Vakfı Sahara-altı Afrika'da on ülkeyi kapsayan Afrika Katarakt Projesi ile Afrika'daki körlükle mücadele faaliyetlerine destek vermektedir.

  Ulusal ve uluslararası bir yardım kuruluşu olarak birçok organizasyonlar ile yakın iş birliği içinde çalışan iHH; islam Dünyası STK’lar Birliği, Humanitarian Forum, Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı'na üyedir. iHH, BM Ekonomik ve Sosyal Konsey'i Ecosoc tarafından danışmanlık statüsü tanınmış 3000 örgütten birisidir.

 • guzel faaliyetleri olan ama gitgide kendi icinde tekellesmeye baslayan dernek. neyse hayir yapsinlarda varsin uye almasinlar islerine baskasini karistirmasinlar diye teselli buluyoruz.

  1

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -