her sokakta imam-hatip okulları olması

 • çocukların, gençlerin pozitif bilimlerden uzaklaştırılarak düşünemeyen, sorgulayamayan piyonlar haline getirilmesini amaçlayan zihniyetin işidir.

 • imam hatiplerin itibarsizlastirilmaya calisildiginin gostergesidir zira imam hatiplerin sayisi arttikca tercih eden itin kopugun hirsizin arsizin sayisi da artacak. her yerde olmamali hatta her sehir de bir tane olmali sadece hakeden alinmali.

  4
 • siyasal islamın sonuçlarından sadece biri.10 sene sonra imam hatip lisesi mezunu milyonları bulacağı bir ülkede erdoğan gibi niceleri çıkacak olması bile ürkütücü

 • 100 metrede bir cami olmasına paraleldir

 • Sebebi tamamen politiktir. Alttan gelen nesil atatürkçü yetişeceginden (ve bu ileride siyasi görüşünü etkileyeceginden) rte imam hatip ortaokul ve liselerinin sayısını arttırmıştır çünkü imam hatiplerde akp zihniyeti hakimdir. ve istedigi de olmuştur. dinine baglı bir aile çocugunu genelde imam hatibe verir ve siyasi görüşü de korunmuş olur.


  itibarsızlaştırmaya gelince, okulun sayılarının bu denli artması kaliteyi azaltmıştır. 90'lı yıllarda başarılı ve ahlaklı bir nesil yetişirken şuan diger imam hatiplerin meslek liselerinden fazla farkı kalmamıştır. bozulmuştur. aile dinine baglı olsun ama çocuk aynı şekilde yetişmeyebilir. Aile zoruyla imam hatibe gelen ögrenciler zaten kendini belli ederler. Dini yönünde fazla bir gelişme gösteremese bile siyasi görüşü benimser. Böyle tip kişiler yüzünden de imam hatiplerde diger meslek liselerindeki olayların benzerlerine sıkça rastlanır.

  5

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -