hayatta tek başarısı evlenmek olan kadın

 • öncelikle belirteyim seksist biri değilim , kadın erkek eşitliğini her daim savunmuşumdur ve savunacağım da. bu başlı görüp aptalca hezeyanlara kapılıp eksileyecek bir çok karşı cins olabilir, olsun da zaten. şimdi anlatacağım şeyin erkek versiyonu da olabilir, başka bir arkadaş da onu yazar umarım. ama bahsedeceğim şey 30 yaşındaki birinin nacizane gözlemleridir.
  tek başarısı evlenmek olan kızlar , evet , o kadar çok etraftalar ki o kadar çok tanıdığım var ki. bakıyorsun ne yapar bu kız gün içinde diye, elle tutulur hiçbir şey yok , herhangi bir hayat görüşü yok. olsa da o görüş default bilgilerden oluşuyor , ülkeni sev, atatürkçü ol vs gibisinden ilerliyor. evren nedir, nerden geldik nereye gidiyoruz , felsefe, tarih , kitaplar, antropoloji ..vs tonla dal, ama bu kızımızın hiçbirine ilgisi yok, çünkü instagram çok daha keyifli , çünkü bir kitaba 20-30 lira vermek yerine falcıya gitmek ya da bir mekanda check in yaparak egosunu şişirecek yurdum aç erkeklerini avlamak daha keyifli. neden kendini geliştirsin ki, istediği herşeyi elde ediyor zaten ve 20-30 lu yaşlar arası bu şekilde bitiyor . azıcık bilgi birikimi olan biri olan biri ise onun için entel, dantel vs tonla basmakalıp sıfat. bu yaş aralığında esmer, kaslı , zeki vs erkekler ona cazip geliyor hatta cazip gelmesinden öte onları hakettiğini düşünüyor . sonra yaş ilerliyor ve ünv' deki lak lak olayları azalıp iş hayatı ve hayatın gerçekleri yaklaşınca , yine kendisinin kesinlikle hakketiğini düşündüğü güzel bir işi olan, azcık eli yüzü düzgün birini bulup kapağı atmayı planlıyor. aslında o adamı çok da sevmiyor belki ama artık evlenmesi gerekti bu kızımızın yoksa diğer evlenebilmiş arkadaşlarının yaşadığı ve instagramdan takip ettiği o güzel balayı fotoğraflarına, ev dekorasyon ürünlerine, oturma gruplarına hasret kalacaktı.
  Bir çoğunuzun yaşı 20-25 arası biliyorum ama ben bu anlattığım kızlardan belki de yüzlercesini gördüm tanıdım bu yaşıma kadar . son olarak ,kızlar belki bir çoğunuz böyle değilsinizdir , belki de öylesinizdir bilmem ama hepinizi toplayınca ortaya çıkan sonuç bu.

 • yavşama başlığı aq, bende bir şey diyecek sandım

 • mevzu derin bir mevzu ama bazen şu durumda ortaya çıkıyor hayaller idealler yıkılınca adam bare adam gibi evlenim mutlu bir yuvam olsun çoluk çocuk hayata devam edeyim diyor.

  1
 • --- spoiler ---

  Bu anlattığım kızlardan belki de yüzlercesinı gördüm tanıdım bu yaşıma kadar.

  --- spoiler ---

  Başka sözüm yok hakim bey.

  1
 • Facebook yeni gelin sayfalarına evinin fotoğraflarını atan kızdır.

  2
 • Her kesimden insan olması olağandir,düzendir bu kanımca ,tamam bazı kalıplaşmış fikirler düşünce sancısı cektirebiliyor ki cogu kez yaşadığım olaylardan biridir sonuçta düşünmesi gereken bir kesim bir de dünyaya katılaşmış bok gibi gelip cözünerek sıvıya doğru giden hatta bir tarafin kokmaya başladığı taraf da vardır, yani hiçbir kamışı iki elle dogrultamayan insanlar (bok) sadece şekil değiştirerek devam eden kesimde vardır demek daha hoşuma gitti ,bir açıdan düşünmeye devam etmesi gerek, diğer kesim için diyorum, bazen de öğrenilmiş çaresizliğin farkına daha çok varabiliyorsunuz bu yüzden sokarim lan yeter kafayı yiyeceğim bırakıyorum okumayı düşünmeyi falan diyip rahatlamaya çalışırken birgün kendinizi kafayı yemiş buluyorsunuz hatta dibini falan sıyırırken.. Her ne iş ise bunlar hep olacaktır, konu biraz dağıldı gibi oldu ama demek istediğim artık insanları yargılamak la falan uğrasiyoruz,bok pisliğin içinde yüzen siyasetle uğraşıyoruz ne biliyim ne kadar gereksiz şey var uğraşıyoruz ışte ..

  2
 • Askolsun hayat karartmis onu da sayin :)

  2
 • ikinci başarısı çocuk doğurmak olacak kadındır.

 • kadınlar daima başarılıdır.
  (bkz: hipergami)

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -