hattori hanzo

 • çeşitli araştırmacılar tarafından kendisinin, kızılderililer gibi türk soyundan geldiği iddia edilmektedir. doğum yeri bilinmemektedir. ıı selim dönemi, 1570’li yıllarda, eminönü’nde, hanzo satır imalathanesi’ni açmıştır. kendi tekniği ile geliştirdiği et kesme satırları ile adını duyurmuştur. en büyük keşfi döner bıçağı ile, hak ettiği üne kavuşmuştur. istanbul’da yaşadığı yıllar içersinde, dönemin ilk jiletçi kadınlarından fadıma ile ilişkisi olduğu bilinmektedir. fadıma’dan bir erkek, iki kız çocuk sahibi olmuştur. çıraklarından pıçakçı isa ise, ilerleyen yıllarda ürettiği bıçaklarla, ülkemizin tarihine adını yazdırmıştır.

  1580’li yıllarda, osmanlı’nın duraklama dönemine girmesi ve çıkan isyanlar nedeni ile japonya’ya taşınmıştır.

  japonya’da döner bıçağı üretim tekniğini daha da geliştirmiş, ninjalar tarafından kullanılan efsane kılıçları üretmeye başlamıştır.

  günümüzde, onun soyundan gelenler, her japon gibi gelişen teknolojiye ayak uydurmuşlardır. bu klan dünya genelinde oyunlar, filmler, siteler yapmaya başlamıştır. türkiye’de ise, fadıma’dan olma çocukların soyundan gelen ninja’lar, bu büyük klanın üyelerindendir.

  2
 • kendisini ilk defa kill bill isimli efsane filmde duymuş olduğum, kılıç yapımında usta olan kişidir.

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -