halkların demokratik partisi

 • bilinen adı ile hdp. kürt milliyetçiliği ile kurulmuş, pkk desteği ile siyasi hayatına başlayan daha önce bağımsız milletvekili olan 16 kürt asıllı milletvekili tarafından kurulmuş siyasi parti. son seçimde %10 barajını geçerek meclise girmiştir. fakat meclise girmesinde cumhuriyet halk partisinden aldıkları desteğin payı çok büyüktür. mevcut siyasi istikrarsızlığın nedeni akparti olduğu kadar hdp'dir de. ancak akparti bir terör dayanaklı parti değildir, bu farkı hatırlatmakta fayda vardır! ak parti cephesinin fetullah gülen cemaati ile arası bozulmasının ardından chp, mhp ve hdp ile yakılaşma içerisine girmişlerdir. ancak mhp'yi doğrudan suçlamak yerine başındaki kişilere bu suçları yönlendirmek daha mantıklıdır.

  ayrıca ankara patlamasında, canlı bomba sanığının evine taziyeye giderek taraflarını belli etmişlerdir!

 • barış diyip terörden beslenen, terör oluşturan belki de dünya üzerinde ki tek parti (?)

 • Türkiye nin birlik ve bütünlüğüne kastı olan tüm terör örgütlerinin tbmm deki temsilcisi olan sözde kürt partisi

 • isminin hakkını veremeyen bir siyasi partidir.
  Bir zamanlar meclisteki üyelerinin hepsi, başkanları da dahil, dokunulmazlıklarının kadırılmasıyla ilgili dilekçe veriyordu. Ne oldu o iş? Hala muallakta.

  Ayrıca "barış istiyoruz" diyerek ortalıkta dolanırken, ülkede olan barışın da ağzına etmiş olan bir gruptur. Üyelerinden bir tanesinin bile hakikaten "barış" istediğine inanmamaktayım.

 • Bir terör örgütünün siyasi kolu.

 • kurt gorunumlu ermenilerin kurdugu guneydogunun dogu anadolunun anasini aglatan, masum halktan korkutarak oy alan, teroristlerin partisidir.
  ama ben kendim destekliyorum mu diyorsun o zaman sende teroristsin kardesim.

  3
 • Kürt halkına "bu coğrafyada barış sağlanacaktır ve bunu biz yapacağız" deyip kendilerine tam anlamıyla inandırıp çok etkili çalışmalar yaparak istenilen oyları almış ve daha sonra ankarada masum insanları öldürmüş bir topluluktur. Olan yine güneşin çocuklarına oldu. Tarihi sur yerle bir, cizre talan. Diyarbakır esnafı 7 Hazirandan sonra sur'a türist beklerken terörist geldi. Ne yapsın halkta ne bok yiyeceğini şaşırdı.

 • benim gözümde akpden farkı olmayan partidir. kimse akp terörden uzak parti falan demesin . pkk tarihini biraz araştırırsak aponun 1997 yılında yaptığı mağlubiyetlerini kabul eden açıklamasını bilir . apo o açıklamasında terör en fazla 1 yıl daha sürer demiştir ve nitekim o açıklamadan sonra 1998-1999-2000-2001-2002 yılları arasında türkiye'nin verdiği şehit sayısı 50yi geçmemektedir.o şehitlerin büyük çoğunluğa da kuzey ırak sınırında verilmiştir.fakat akp hükümeti başa geldikten sonra verdiğimiz şehit sayıları mağlumunuzdur. şehitlerimiz her geçen sene artmaktadır.bunu görmek istemeyen birtakım akpliler pkk zaten 1980lerde kuruldu,biz napalım,bizim suçumuz mu gibi ifadeler kullanmaktadırlar. doğru pkk 80lerde kurulmuştur fakat akpnin başa gelmesiyle 2002 yılında tekrar eski gücüne kavuşmuştur.

 • artık imha edilmesi gerektiğini düşündüğüm, bünyesinde şerefsiz ve vatan hainlerini barındıran parti.

  1
 • Hesap zamanı orospu çocukları

  1

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -