genelev

 • genelev veya umumhane; bünyesinde çalışan hayat kadınlarının ücret karşılığı cinsel ilişki amaçlı erkek kabul ettikleri yerlerdir.

  kamuya açık, kamusal hizmet veren mekânlar olduklarını belirtmek için genellikle genelev ve umumhane olarak adlandırılmışlardır, ama randevuevi, memişhane, mektep, kerhane gibi başka isimlerle de anılırlar.


  genelevin bir de şöyle bir hikâyede ismi geçer:

  küçük kasabalardan birinde, camiinin tam karşısında arazisi olan adamın teki, bir genelev inşa etmeye başlamış. camiinin imamı ve cemaati buna şiddetle karşı çıkmışlar. ancak, mal sahibinin kendi arazisi üzerine nasıl bir iş yeri açacağına da yasal olarak karşı çıkamamışlar. tüm cemaatin tek yapabildiği şey, imamın öncülüğünde bu genelev için her gün beddua etmekten öteye geçememiş.

  derken, inşaat ilerlemiş. genelev, açılışına birkaç gün kala, nasıl olduysa şiddetli bir yıldırım düşmesi sonucu harabeye dönmüş. camii cemaati, bu olaydan duydukları büyük memnuniyeti saklamaya gerek görmemişler. genelevin sahibi olan adamsa, cami imamının ve cemaatin doğrudan veya dolaylı olarak bu hasardan sorumlu oldukları iddiasıyla onlara karşı tazminat davası açmış. elbette, cami imamı ve cemaat, savcılığa verdikleri savunmalarında bu konuda herhangi bir şekilde sorumlu tutulmalarına şiddetle itiraz etmişler. bu olayın kendi dualarından dolayı meydana gelmiş olabileceği iddiasını da kabul etmemişler.

  gerekli tüm belgeler tamamlanıp mahkeme günü geldiğinde hakim, dosyayı dikkatle incelemiş ve taraflara dönüp:

  - bu konuda nasıl bir hüküm verebileceğimi bilmiyorum, demiş.

  ancak, dosyadaki tutanaklara bakarsak ortada tuhaf bir durum var; davada, taraflardan birisi duanın gücüne inanan bir genelev sahibi, diğeri ise duanın gücüne kesinlikle inanmayan bir imam ve camii cemaati (!)

  --- spoiler ---

  kısacası bu hikâye, - aynen günümüzde olduğu gibi - kimi dinsizlerin menfaatleri uğruna nasıl dindar gözüktüklerini; kimi dindarların da aynı şekilde çıkarları uğruna nasıl dini inkar ettiklerini anlatmaktadır.

  --- spoiler ---

  5
 • Artvin ilimizde cok sayıda bulunandır.

  (bkz: Bacasız sanayi)

  (bkz: Mektep)

  (bkz: emanetçi)

  1
 • giden kişilerin ne kadar yokluğa düştüklerini gösteren bir mekandır. içinde bulunan kadınların hastalıklarına baktıklarını ya da düşündüklerini bile düşünmüyorum.

 • her erkek istediği zaman sex yapamıyo diyelim çok çirkin yada çok asosyal yada askerde o an bu adam ortam 0 şimdi bu adam cinsel ihtiyacını karşılamasın mı zorla çalıştırmıyolar neticede hepsi kendi başvuruyo alan razı satan razı bu erkeği aşağılamak yada yernek ne kadar doğru herkes kendi işine baksın sen gitmiyorsan gitme madalya takmıyolar gitmiyon diye gidenede takmıyolar herkesin kendi tercihidir her hafta sağlık kontrolünden geçer o kadınlar sıkıntı yapmayın

 • Nefes alsın yeter ve atın ölümü arpadan olsun demekten ciğeri solmuşların uğrak yeridir.
  Ayrıca(bkz: haram)

  5
 • Midesi almaz insanın dediğim yer. Zina büyük günah.

  3
 • Çömlekçi de bulunan asuman Gümüşhane ile 3 yıl opsiyonlu sözleşme imzalamak için sağlık kontrolünden geçerken sağ arka adelesinde yırtık tespit edildi. Asuman'ın sezonu kapattığı öğrenildi. Gümüşhane halkı isyan etti,kepenkler indi.

  Şaka bir yana askerlerin,kamyoncuların yani yokluk çekenlerin ihtiyaçlarını gidermek için uğradıkları mekandır. Bu durumda içeride bulunanlar poşetten ibaret diye düşünüyorum.

  4

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -