gametofobi

 • Korkum olduğundan değil, zamanı değil, erkek adam korkar mıymış? Dedirtir insana

 • Kızlarda daha sık görülen, evlenme korkusu.

 • evlilik ne bileyim sorumluluk çok sorumluluk özgürlüğün kısıtlanması hatta baya daralması etrafımdaki evlilikler yüzünden bende oluşan korku bu işte gametofobi. tamam evlendim iyi hoş da ben evleneceğim adamdan sıkılmaktan korkuyorum bunu nasıl yeneceğim bence bununda bir adı vardır ben bi araştırayım

 • Özellikle evlilik öncesi baya bir ilişki yaşamış insanlarda yoğun olan korku.

  Bir insan 30'una gelip arkasına şöyle bir baktığında, +15'den fazla yaşadığı ve hep hüsranla bittiği ilişkisi varsa, biraz da iyi bir gözlemciyse evliliğin getirdiği sorunları, evli insanların birbirini aldatışını/kandırışını, sahte mutluluklarını görür ve evlilikten soğur. Özellikle ebeveynleri ve yakın akrabalarında boşanma oranlarının yüksek olduğu bir çocuk da büyüdüğünde ilişkilerden biraz hırpalanınca nur topu gibi bir gametofobi sahibi olur. Genelde karşı taraftan sıkılmak olarak değil de, karşı taraf tarafından suiistimal edilme, aldatılma ve boşanma korkularından dolayı olur bu fobi. Bir insandan sıkılacağınızı düşünüyorsanız onu sevmiyorsunuz, bu zamana kadar da kimseyi sevmemişsiniz demektir. Gametofobi daha farklı bir korku.

 • Yavaş yavaş içine girdigim kısacası evlilik korkusu.okul bitiyor bizimkiler dillenmeye başladı işin gücün olucak nişan falan diyorlar, daha yaşım 21 askerlik falan var dedigim halde en fazla 23 e kadar oyalayabilirim diye dusunuyorum ve bu günlerde gerçekten düşünmeye başladım evlilik nasıl olur bazı şeyler kısatlancak bide evlenecek kişiyi iyi seçmek lazım tabi sorumluluk tavan yapacak ve geçmişte çok sıkıntı çektim şimdi birini nasıl sevebilirim bilemiyorum abi bilemiyorum.

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -