fareli köyün kavalcısı masalının gerçek sonu

 • Farelerin istilasına uğramış bir köyü kavalından çıkan nağmelerle tertemiz edeceğini söyleyen bir adam köylüler tarafından kandırılınca yine kavalının nağmeleriyle köyün çocuklarını büyüleyip bir mağaraya hapseder, aklınca köylülere bir ders verecektir. Bu masalın bilindik naif versiyonudur. Aslında köyü para karşılığı farelerden temizleyen kavalcı parasını almayınca köyün çocuklarını çaldığı bir müzikle büyüler ve peşinden nehrin sularına kadar sürükler. Büyünün etkisinde olan çocukların hepsi nehirde boğularak ölür. Tek kurtulansa bacağı sakat olduğu için diğerlerine yetişemeyen bir çocuktur. Bu hikaye cidden korkunçtur!

  2
 • kavalcı kardeşimizi hıçkırık tutmuştur. doğal olarak kaval çalamayınca uyanan fareler kendilerini kullanılıp bir kenara atılmış hissetmişlerdir. ardından sen misin biz kullanan diyip kavalcıya dalmışlar. sonrası kan revan.

  2
 • çocukluğumdan hatırladığım hikaye kitaplarımdan birisiydi bu. arkadaş bütün hikayelerin sonunu değiştirip bize mi yedirmişler yoksa şimdi sonunu değiştirip yedirmeye mi çalışıyorlar anlamadım.
  (bkz: yıkmayın çocukluk hikayelerimizi)

  8
 • Fareyi kavalin gotune sokmus
  -pardon ters olmus

  4
 • benim okuduğum bir masalda kurbağa prens, 7 cüce ile beraber, uyuyan güzelin yatak odasında kırmızı başlıklı kızı yeşile boyuyordu, sonra onları gören bir çocuk annesine anne bak prenses çıplak diyordu, annesi istediği kadar çıplak olsun ben varken kimse ona bakmaz, deyip aynaya bakarak "benden daha güzeli var mı dünyada" diyordu, onu kıskanan temizlikçi sinderella ondan daha güzel olmak için uçan fille haber yolluyordu, uçan fil bremen mızıkacılarının canlı müzik yaptığı barda kurt'u buluyor ve ona postayı bırakıyordu, mektupta bir kadın var çok güzel dolayısıyla eti de çok tatlıdır gel onu ye diyordu, kurt yola çıktığında camdan topuklu ayakkabısını düşürüyordu ona ilk görüşte aşık olan asena topuklu ayakkabısını alıyor ama ona yetişemiyordu, onu bulmak için diyar diyar geziyor camdan topuklu ayakkabıyı herkese denetiyordu, gezerken çok okuyan değil çok gezen bilir deyip birde seyahatname yazıyordu...

 • gavur olduğu için cehennemde cayır cayır yanmıştır.

 • Kavalcı aslında yatalak, fareler de balıkmış.

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -