euro 2016

 • an itibariyle Dimitri Payet'in ilk maçtan damga vurduğu turnuvadır.

  Payet harici Fransayı vasat buldum açıkçası.

  1
 • Hangimiz tutmadık çılgınlar gibi ... basarilar Türkiyem

 • Dün itibariyle başlamış turnuva. Fransa'yı biraz izledim ve eğer nispeten vasat romanya'ya karşı bu kadar zorlanması ve hücum olarak kısıtlı bir takıma dahi pozisyon vermesi sonucu en fazla yarı final görebilir diyorum. Ki stancu'nun bomboş atamadigi golü yarın morata veya vardy çat diye üst turlarda atar ondan sonra da Fransa'yı parcalar.

 • isviçre - arnavutluk maçında köşe vuruşundan gelen erken golün etkisiyle tempolu bir maç oldu. özellikle savunmanın arkasına çok iyi paslar atıldı, ama arnavutluk takımının pek bitirici özelliği olan oyuncusu olmadığından hak etmedikleri bir mağlubiyet aldılar açıkcası.

  rusya - ingiltere maçı karşılıklı gollerle berabere bitti. ingiltere pas yaptı, hızlı çıkmaya çalıştı, ama golü duran toptan buldu. rusya pek iyi bir takım görüntüsü vermedi, çok top kaybettiler. hücum oyuncularının indirdikleri uzun toplarla merkezden hücum yaptılar genellikle. uzatmalarda da kullanılan köşe vuruşu sonrası ingiltere kendi ceza sahasını çok hızlı ve hatalı terk etti. sonrasında da ruslar topu tekrar içeri çevirince golü yediler. futbol bu, bir anlık hatanın telafisi olmuyor bazen.

 • ilk maçlar itibariyle tekme tokat geçen turnuva.

  her maçta kemik sesleri geliyor, her takım sert oynuyor ve hakemler de oyunu çok durdurmuyor.
  hakemlerin tempoyu düşürmemesi güzel olsa da teknik yerine tekmelerin konuştuğu maçlardan zevk almak da pek mümkün olmuyor.

  daha iyi maçlar izleriz umarım.

 • geçmiş turnuvalara göre oyun temposunun yüksek olduğu turnuva. isviçre-arnavutluk maçında da ingiltere-rusya maçında da yüksek tempolu oyunlar seyrettim desem yeridir. ayrıca bu turnuvadaki kalecilerde bir hata yapma modası mı başladı ne anlamadım valla. isviçre'nin golünde kaleci çıkmasa o kafa vuruşunu çıkarabilir miydi, bence evet. galler-slovakya maçında bale'in attığı frikikte kaleci hiç yerinde kımıldamasa topu rahat çıkarabilirdi. son olarak da ingiltere-rusya maçında ingiltere'nin attığı frikik golünde baştan aşağı hata var. sen barajı adam gibi kurma, bir de bir-iki adım öne çıkıp adeta yerini belli edersen adam da zımba gibi yapıştırıverir o kaleye...

  dünü değerlendirmek gerekirse kısaca; arnavutluk öyle kolay kolay teslim olmayacak bir ekip görüntüsü verdi,eğer gruptan çıkmak istiyorlarsa gol problemini çözmeleri lazım. isviçre ise benim görüşüm fransa ile beraber ilk iki yapıp gruptan çıkar diyorum. tabi daha oynanacak iki maç var onu da ekleyelim. tabi defansif oyunu iyi oynayan romanya da bu gruptan en iyi üçüncü olarak çıkabilir maçların gidişatına göre...

  galler-slovakya maçını fazla izleyemedim ama iki ekip de bu grupta ilk ikiyi hatta en iyi üçüncülük için bile son ana kadar savaşacak gibi duruyor. ingiltere her ne kadar ilk maçta son dakikada puanı kaptırsa da grubunda lider olur ve üst tura çıkar diye düşünüyorum, rusya'nın akıbeti ise bana göre ikinci maçlardan sonra belli olur.

  gelelim bugüne... bugün ilk maçımızı oynuyoruz hırvatlarla... iki takıma da bakıyorum, karşılaştırma yapıyorum sonucunda iki takımın da birbirine benzer çok avantaj ve dezavantajları var. buradan yola çıkarak bu maç ile ilgili bir tahminde bulunursam, diyeceğim o ki kelimenin tam manasıyla "üç ihtimalli maç" izleyeceğiz saat öğleden sonra 4.00'te... buradan alınacak bir puan bana kalırsa her iki takımın da -biri en iyi üçüncü olmak üzere- gruptan çıkması demek olur. tabi gönlümüz kazanmaktan yana...

  polonya-kuzey irlanda maçında ise benim tahminim polonya bu maçtan rahat bir şekilde galip ayrılır yönünde. akşamki almanya-ukrayna maçında da almanların maçı alacağını düşünüyorum.

  2
 • Oynanan Maçlardan çok taraftarların ve olayların ön plana çıktıgı turnuva. Dün bir haber gördüm ingiliz taraftarlar fransada bir cafe'yi yakmış. Bugünki duydugum olay daha da fenaydı. Rus taraftarlarıyla ingiliz taraftarlar Marsilyada birbirine girmiş. Rus taraftarın biri ingiliz taraftarına sandalye ile vuruyor ve adam hayatını kaybediyor. Ulan gerizekalılar bırakın takımlarınız konuşsun ne diye olay çıkarıyosunuz?

  https://twitter.com/sporonlinecom/status/741676816658796544?s=08

  işte bu olaylar türkiyede gerçekleşse turnuva iptal edilir türkleri terörist ilan ederlerdi. Ama söz konusu avrupada bir ülke olunca kimsenin sesi solugu çıkmıyor.

  http://galeri.omusozluk.com/k/3666/ + euro 2016

  Ha pardon, uefa olayları kınamış. Sagolasın kınamasa napardık.

  Maçlarla ilgili yorum yapmak gerekirse, bence bu seneye ingiltere damga vurur diye düşünüyordum ama bugünki izledigim maçtan sonra kısmen fikirlerim degişti. Muhteşem kadrosuna ragmen istedigi oyunu ortaya koyamıyor. Fransa da keza öyle. Arnavutluk isviçre maçında arnavutluk milli takımının kaçıdıgı gollerin haddi hesabı yoktu. Şu anlık oynanan maçlarda vasat bir görüntü var.

  Bugünki türkiye hırvatistan maçına gelirsek, bir çok teknik direktör ve spor yorumcusuna göre hırvatistan kagıt üzerinde favori takım olarak gösteriliyor. Şu ana kadar tarihlerindeki en saglam kadrolarının oldugu söyleniyor ama onlarda da oturmuş bir takım gözükmemekle beraber fikrimce türkiyeyle eş deger bir takım olarak gözükmekteler. En azından hazırlık maçlarından öyle anlıyoruz ama kadrolarından dolayı bizden bir tık ileri olabilirler. Maçta da ne olacagı belli olmaz, ben yeniliriz diye düşünüyordum ama kalbim kazanmaktan yana umarım maçı alırız biz bitti demeden bitmez ve bunu hırvatlar iyi bilir. Haydi türkiye!

  3
 • portekiz ve almanyanın kıyasıya kapışacağını düşündüğüm turnuvadır

  5
 • Turkiyenin yine basarili olamayacagi futbol organizasyonu. Birilerinin zoruna gidebilir ama fatih terim gitmeden bu takimdan bir sey cikmayacak malesef.

 • Gruplarda ilk maçların oynanıp tamamlandığı ve bugün itibariyle ikinci maçların başlayacağı turnuva.
  ilk maçlar itibariyle ne yazık ki milli Takımımız hariç hemen hemen her takımın bu turnuvada bir oyun planı ve stratejisinin olduğunu gördük. Acı ama gerçek

  2
 • türk milli takımı için bu defa papazın pilav yemediği turnuva olmuştur.

  1
 • Fatih terim gittiği zama türkiye 2018 dünya kupasını kazanir.tek sorun fatih terim. Zaten terimden önce kupaları kaçırmayan tam bir turnuva takımıydık, her seferinde yarı final oynuyorduk fatih terim gelip bizi şeyin şeyine soktu.

  2
 • bizim için erken bitmiş turnuvadır.

 • tek sorun fatih terim olsaydı biz o zaman fransa 98'e de portekiz 2004'e de gider miydik diye soruyorum yazar kardeşlerime. tamam fatih terim şu aşamada başarısızdı. karakterinin pislik olduğunu, bencilliğini ve artistliğini ve bunların verdiği zararları da hiç tartışmam. ama şunu da unutmayın, bu ülke futbolunda biraz ilerleme olduysa fatih terim'in hocalığı döneminde oldu hem milli takımda, hem de galatasaray'da... haa şunu diyebilirsiniz 2002'de şenol güneş le bu takım dünya kupası'nda 3. oldu. evet doğrudur. ancak şöyle bir gerçek var; o takımın iskeletini oluşturan teknik adam da yine fatih terim'dir. biraz araştırın 1991-1996 ve 1996-2002 arasındaki milli takımın iskeletindeki oyuncuların taa ümit milli takım düzeyindeki maçlarını ve o dönemdeki teknik adamları ondan sonra konuşun.

  tanım: türk milli takımı için malın batıya kaydığı turnuva.

  3
 • Yukarıdaki yazar kardeşim doğru söyledi. Fatih Terim u21 zamanından beri bu işlerin içerisinde ve başarılar ondan sonra geldi. Fatih terimle alakası yok diyen zavallılara şu demek istiyorum. 1954-1996 arası hiçbir organizasyona katılmışlığımız yok. Bu dönem içerisinde nice iyi futbolcular yetişti. Niye hiçbir başarı yok. Unutmayın ki türkiye ingiltereden 8 tane yediği zaman takımın başında fatih yerim yoktu. Senol güneş zamanında da küçümsediğiniz çeklerden 4 tane yemiştik
  Çok bilmişler tayfası bence ağzını kapasın artık.yoksa verilecek payları büyük

 • 2.turdan itibaren daha da kaliteli maçların oynandığı turnuva. ki bunu çeyrek finallerde de görüyoruz. ancak takımlar -artık eleme turlarının stresinden midir bilinmez ama- daha kontrollü futbolu tercih ettikleri için çoğu maçın sonucu ya 120 dakikada ya da penaltılarda belli oluyor. işte son örnek biraz önce biten almanya-italya çeyrek finali. eleme turlarında sadece galler ve izlanda'nın kendi kapasiteleri ölçüsünde takır takır top oynayıp çatır çatır mücadele edip işi 90 dakikada bitirdiğine şahit olduk. izlanda demişken akşam ev sahibine de sürpriz yapabilirler mi, bu teoride mümkün ama pratikte ne kadar olur onu da akşam göreceğiz.

  edit: bu almanya'yı eğer fransa durduramazsa kimse durduramaz, demedi demeyin!

  1
 • birçok yıldız ismin son turnuvasıydı üzülmemek elde mi

 • valla ne yalan söyleyeyim çok fena g.t olduğum turnuvadır. favorilerimin bir bir elenmesinden ziyade, yıllardır bir tane bile üst düzey santrafor çıkaramayan, takım oyunu olarak da yerlerde sürünen portekiz'in bana göre hiç de haketmeyerek kupayı kazanması beni acayip derecede şaşırttı. sen kalk gruplarda 3 beraberlikle sidik zoruyla en iyi üçüncü ol, ardından hem son 16'da hem de çeyrek finalde tabiri yerindeyse balıktan maçlar kazan, hadi yarı finali geçtim, finalde sen 90 dk da mahkum oyna, tabi uzatmada atak oynadıklarını da inkar etmemek lazım ama kaleyi bulmayacak bir şutla golü bul ve maçı kazan. her açıdan çok çok ilginç bir süreç...

  4

  galeri (1)

  omsaui
  2016-06-12 02:28:33

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -