eşref bitlis

 • 17 Şubat 1993 günü, henüz aydınlanamayan sebeplerle uçağının düşmesi sonucu hayatını kaybeden TSK 32. Jandarma Genel Komutanı'dır. ABD'nin Kuzey Irak'ta oluşturmaya çalıştığı Kürt Devleti'nin Türkiye'nin zararına olduğunu belirtmiş, Bu nedenle Amerika Birleşik Devletleri büyükelçiliği tarafından birkaç defa hükümete şikayet edildiği iddia edilmiştir.

  2
 • Suikaste kurban giden efsane paşadır. Uçağın düşme nedeni motorda buzlanma olarak kayıtlara geçmiştir. Ancak böyle bir şeyin imkansız olduğu sonradan yapılan araştırmalar sonucunda sabittir.

  Aynı yıl yapılan bağlantılı suikastlerde bunu kanıtlar niteliktedir.

  Mekanı cennet olsun.

  3
 • bu ülke için kara bir yıl olan 1993'te pis bir tuzağa kurban giden efsanevi jandarma genel komutanı. allah rahmet eylesin eşref paşanın o dönemki genelkurmay başkanı olan doğan güreş ile terörle mücadele yöntemi konusunda anlaşmazlığa düştüğü söylenir. ki doğan güreş paşa nato'ya yakınlığıyla bilinen bir asker. gerisini siz hesap edin.

  bugün kime eşref bitlis diye sorsam kimvurduya giden komutan derler. bir de eğer hayatta olsaydı turgut özal'la beraber terör meselesini fazla büyümeden çözebilirdi diyen çok kişiye rastladım. işin doğrusu ben de aynı düşüncedeyim ne yalan söyleyeyim...

  edit: eşref paşa, turgut özal'ın görmek istediği genelkurmay başkanı'ydı onu da hatırlatalım. ayrıca kendisinin yanındaki diğer subaylar rıdvan özden ve bahtiyar aydın da aynı yıl şüpheli bir şekilde hayatlarını kaybetmiştir. sizce de bu çok tuhaf değil mi?

  2
 • Bu vatanın has evladıydı.turgut özal , ugur mumcuyla aynı ekipte olduklarını düşünüyorum çünkü onlarda eşref bitlis gibi bu vatanın gelecegini kimsenin oyuncagı olmadan yazmak istiyordu.ve ne tesadüf ise hepsi 93 senesinde öldürüldü.

  1

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -