elektrik süpürgesi

 • Sanayi tipi elektrik süpürgesi, özellikle ev dışı tüketim noktalarında kullanılan, ıslak ve kuru çekim yapabilen son derece kuvvetli vakum gücüne sahip bir temizlik makinasıdır. Pek çok sanayi kolunda kullanıldığı gibi, proses makinalarına bağlanarak direkt olarak üretimde de kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra, tekstil, ilaç, konaklama, turizm ve gıda sanayinde de çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Sanayi tipi süpürge ürünleri, standart tip süpürgelerden farklı olarak yüksek motor ve vakum gücüne sahip olmalarının yanı sıra, aksesuar seti ve donanımsal özellikleri ile de farklı sektörel ihtiyaçlara cevap vermektedirler.

  Bu makinaların motor güçleri 0.5 hp'den başlayarak 100hp'ye kadar değişebilir. Vakum gücü de buna bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Tek motorlu modeller lokal ve küçük boyutlu temizlik işleri için daha uygun iken, iki veya üç motorlu modeller daha kapsamlı ve profesyonel uygulamalar için daha verimli olarak kullanılmaktadır.

  Gün içerisinde aralıklı kullanıma yönelik sanayi tipi elektrik süpürgesi modelleri monofaze motorlarla, sürekli kullanılacak veya proses makinalarına entegre edilecek modeller ise trifaze motorlar ile donatılmıştır. Ayrıca bazı modeller, patlama riskine karşı ATEX veya EX sertifikalarına sahiptir. Özellikle boyalar, tahıllar, un, nişasta, şeker, hayvan yemi, hafif metaller, kömür, plastikler ve tekstil ürünleri gibi materyaller yeterli konsantrasyonlarda hava ile karışarak bir ısı kaynağına temas eder ise; büyük bir patlama riski meydana gelecektir. ATEX ve EX sertifikalı modeller, patlama olasılığı bulunan bu materyallerin tutuşmasını önleyecektir.

  https://sanayitipielektriksupurgesi.akalkurumsal.com.tr/

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -