kızların yanında küfür etmeyen erkek

 • yabancı dil sınıfında okuyan erkek için bir nevi monotonluktur. çünkü yabancı dil sınıfları, genellikle feminen ağırlıklıdır.

  böyle bir durum içerisinde, dil sınıfında okuyan erkek, feminen ağırlığın içerisinde erkeksi özelliklerini kaybetmemek için psikolojik olarak büyük bir mücadelenin içerisindedir. nasıl ki düğüne gidip kurtlarını dökme mantığı varsa, dil sınıfındaki erkek için de kıraathanede maç izlemek aynı şeydir.

  bir anımı anlatayım:

  sosyolengüistik (toplum ve dil bilimi) dersinde sunum yapılmaktadır. sunumu yapan hanımefendi arkadaşımız, küfür olayına pek aşina olmadığı için, (fransızca ve türkçe karşılaştırmalı argo ve sokak dili konusu üzerine) yaptığı sunumda geçen fransızca argo söylemlerin esasında ana-avrat küfür olduğunun farkında değildir. lâkin, siz bunların ana-avrat küfür olduğunu bildiğiniz için önce dersin hocasıyla, ardından sınıftaki diğer erkeklerle göz göze gelirsiniz. türk dizilerini uzatmak için klişe bir şekilde yapıldığı gibi herkes birbirini bakışlarıyla süzer. bu erkekler - yani biz - birbirlerini süzerken, içlerinden bir tanesi kendini tutamayarak gülmeye başlarsa, gülme eylemi kontrolden çıkıp kendi içlerinde meksika dalgalanmasına dönüşebilir.

  7
... tümü ...

dün en çok entry girenler

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -