iletişim açlığının interaktif sözlükleri ortaya çıkartması

 • yazmak, konuşmak, dinlemek, anlaşılmak
  ve bu dört kavramın ortak paydası iletişim...

  insanlar modernleşen dünyanın teknolojisine ve temposuna uyum sağlasada, kendisini ve içinde yaşattığı tatmin olma ve tatmin etme isteğini bir nevi içsel mutluluğu ve huzuru sağlıklı bir iletişim kurabileceği bir muhattap bulamadığı sürece sağlıyamıyor.

  teknolojinin ve bununla eş zamanlı olarak gelişen ve değişen insanların beklentilerinin toplumu" ben merkezli" bir yapıya dönüştürmesi insanların karşısında bulduğu ve iletişim kurmak zorunda olduğu diğer insanlara karşı daha sabırsız ve tahammülsüz davranması sonucunu ortaya çıkartmış olmalı ki insanlar kendilerini anlayacak en azından dinleyecek bir muhattap bulma çabası ile önce forumları daha sonra sözlükleri yaratıyor.

  bu görüşü destekleyecek bir örneğe ihtiyaç duyarsak şayet örneği yine sözlüklerden verebiliriz.
  henüz sözlükte yeni bir yazar olsam da diğer sözlükler de gördüğüme benzer bir tablo ile karşı karşıyayız diyebilirim.
  yazarlar için başlıklar maalesef ikinci plan da kalıyor.
  girdi yazmaktan yada başlık açmaktan ziyade yazarlar ya girdi altına yorum ile ya da site içi kişisel mesajlar ile direk iletişim yolunu seçmekteler ve karşılarında muhattap olarak buldukları yazarın yaşı medeni durumu yada herhangi bir faktör ile ilk etapta en azından ilgilenmiyor. aradıkları sadece bir muhattap. bu örnekten yola çıktığımızda yine yazarların iletişim açlığı bence alenen ortaya çıkmış oluyor

... tümü ...

dün en çok entry girenler

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -