28.06.2016 istanbul atatürk havalimanı'nda meydana gelen patlama

 • Daha önceki birçok patlamada olduğu gibi bu sefer de failinin işid olduğu düşüncesindeyim. Üstlendilermi bilmiyorum. Haberleri artık takip etmiyorum çünkü sinir hastası oldum çıktım.
  Ancak şöyle birkaç durum var:
  Üç tane canlı bomba oraya nasıl geldi? Hem de keleşlerle...
  Sizin mit tırlarıyla gönderdiğiniz silahlar, patlayıcılar sonradan bize böyle dönüyor. Canınız cehenneme!
  Ülkede bilmem kaç tane terör örgütü düzenli aralıklarla insan katlediyor. Hükümete bakıyorsunuz, bunlarla aynı masada oturmaktan başka bir şey yapmamış. Sürekli bombalar patlıyor, insanlar ölüyor! Bir tane namuslu adam çıkıp da; özür dileriz, önleyemedik koruyamadık, bizim suçumuz deyip istifa etmiyor. Kınıyor geçiyor. Böyle şeyler dünyanın her yerinde olur, diyerek halk ile taşak geçiyor. Başka bir pezevenk evladı, bunun sebebi anayasadır, başkanlık sisteminin olmamasıdır diyor... Oradan başka biri çıkıp, ölenlere 'şehit' diyerek insanların kaderlerine razı gelmelerini sağlamaya çalışıyor. Şehit kelimesinin ne demek olduğunu bilenler bunu çok iyi anlayacaklardır. Başbakan failin işid olduğunu söylemekten çekiniyor, zar zor deaş diyor. Yandaş haber kaynakları daeş diyor. Böylece halkta isim karmaşıklığı ortaya çıkıyor.

  Son patlamalara dikkatli bakarsanız, farklı ülkelerin daha önceden uyarıda bulunduğunu göreceksiniz. Ancak ne sikim bir istihbarattır ki bu hiçbirini umursamamış. Ya da bile isteye göz yummuş. Birinci seçenek, bu hükümet ve istihbarat tam bir gerizekalı, hiçbirinin beyni yok.
  ikinci seçenek ise daha vahim; vatan hainliğine girer. Kendi halkının ölmesine kapı aralamaktır. Bilerek hiçbir önlem almamak cinayete ortaklıktır.

  Ben tek sorumlu devleti bilirim. Devlet neden kuruldu? insanlık tarihi, devleti; halkını korusun ve adaleti sağlasın diye kurdu. Devlet halkı korumak zorunda! Koruyamıyorsan, beceriksizsin demektir. Ama bakıyoruz, son bir yılda yapılan katliamlarda önlem namına hiçbir şey yok! Daha hangi yüzle hangi onurla orada oturuyorsunuz! Allah yapanların da bin belasını versin, göz yumanların da bin belasını versin! Bıktık sizden. Yetmedi mi yitip gidenler! Yarın öbür gün sevdiğimiz birini böyle bir katliamda kaybetme olasılığını kim göze alabilir? Bizim başımıza da gelmeyeceği ne malum? Olmaması için tepki göstermemiz gerekiyor. Artık insanlarda alışmışlık duygusu var. Her patlamada bu duygu daha da sıradanlaşıyor. Bunu önlemeliyiz. Farkındalık yaratmalıyız. Aksi halde hepimiz ya öleceğiz ya da sevdiğimiz birinin acısıyla kahrolacağız.

... tümü ...

dün en çok entry girenler

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -