duman grubunun en güzel şarkısı

 • beni yak sezen aksu parçasıdır. Ne demek vazifemiz.
  Edit : ney lan değil mi ?

  1
 • Asıl adı Rıza Kaan TANGÖZE dir.Kaan 5 Eylül 1973 tarihinde istanbul da doğmuştur.Aslen Samsun ludur.Müzik yaşamına 8 yaşındayken babasının aldığı piyano ile başlamıştır.14 yaşlarına geldiğinde ise elektro gitara merak sarmış ve elektro gitar çalmaya başlamıştır.Kaan Şişli Terraki Lisesi ni ardından Bilkent Üniversitesi Otel Yönetimi ve Turizm Bölümü nü bitirdi.Daha sonra da ABD de University Of Seattle da ekonomi üzerine yüksek lisans yaptı.Kaan yaklaşık 5 yıl Seattle kaldı.Arkadaşı Yakup ile müzik çalışmalarını burada sürdürmüştür.Ve "La,la,la,la" adlı bir ingilizce parçası Seattle ve Los Angeles ta yayınlanan bazı koleksiyon albümlerinde yer aldı. Grunge müziğin vatanı Seattle de müzik yaşamını geliştiren Kaan burada kendi tarzını yarattı. Duman kurulmadan önce Ari Barokas ile birlikte Mad Madame isimli grunge/cover yapan bir grupları vardı.ahu paşakay kaanın sevgilisiydi zamanın türkiye güzeli ikili kavga ederler HABERiN YOK ÖLÜYORUM-OJE-BAL-AH-KIRMIŞ KALBiNi şarkısı Ahu ya hitaben yazılmıştır.
  Bir gün Kaan ve Ahu kavga ederler.O akşam da Duman ın ikinci albümünün ilk konserini Kemancı Bar da veriyordu.Kaan sevgilisinden özür dilemek amaçlı onun için bestelediği şarkıları teker teker okuyordu.Fakat Ahu barda yoktu.Kaan kızgınlıktan olsa gerek arkalarda olduğunu düşünerek onun için yazdığı şarkıları okumaya devam ediyordu.
  Ne yazık ki Ahu o saatlerde evinde bir jimnastik ipini dolaba bağlayıp kendisini asarak intihar etmiştir.Kaana acı haber konser sırasında verilmemiştir.Konser çıkışı haberi alan Kaan yıkılır.Tam bir hafta boyunca evden çıkmadığı ve ailesi dahil kimseyle konuşmadığı söylenir...Onun için yazmış olduğu -BAL- şarkısını da bir daha söylememiştir.Hatta bir konserinde bir grup seyirci Bal diye tempo tuttuğunda Kaan ellerini açarak havaya doğru bakmıştır.Bu durum gerçekten yürek acıtıcıdırr

 • bir sen kaldın geriye yalnızdır efendim. ben böyle ulu böyle muhteşem bir cover görmedim. her dinleyişimde beni benden alır.

 • saygıdan geçen yolu yakmışlar
  ben geçer miyim yok
  ah bu diyarda kimi asmışlar
  haberin var mı koç
  (bkz: manası yok)

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -