dragunov svd

 • proje adı rusça Snayperskaya Vintovka Dragunova ya da dragunov keskin nişancı tüfeği olarak bilinen, buralarda ise "kanas" olarak bildiğimiz sovyet yapımı keskin nişancı tüfeği. pkk'nın elindeki en belalı silahlardan biridir bu ifrit

  Yakın ve orta mesafeli savaş için tasarlanmış olan hafif makineli silah ve piyade tüfeklerinin kullanımı askeri birliklerin uzun menzilli gereksinimlerini karşılamadığı için Evgeniy Fedorovich Dragunov tarafından 1958-1963 yılları arasında Sovyetler Birliği'nde tasarlanmıştır.
  Şarjör kapasitesi 10 mermi olup mermiler şarjöre çift sıra zig-zag şekilde yerleştirilir. 7N1 adında özel sadece SVD/SVD-S için tasarlanmış 7.62X54 mm'lik fişek kullanır. Bu mermi daha fazla namlu çıkış hızına ve çelik uca sahiptir.
  Gece atışı yapılabilen PSO-1 dürbünü ile kullanılır. Bu dürbün, gerçek anlamda gece görüşlü bir dürbün olmayıp sadece geceleri atış yaparken nişan almanızı kolaylaştıracak dürbün içindeki taksimatı aydınlatan ve pille çalışan bir aydınlatma sistemi bulunmaktadır. PSO-1, standart dürbün ağından farklı bir dürbün ağı kullanır bunun sayesinde uzaklık ölçer olmadan mesafe öğrenilebilir.

  1

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -