doğum kontrol hapı

 • gebelikten korunmaya yaramakla birlikte, pco kisti hastalarinin da tedavi amacli kullandigi draje formundaki ilac.

  hatta bazi kadinlarca östrojen hormonu takviyesi yaptigi, bu dolayla meme ve kalcayi buyuttugu, saci besledigi icin oral yolla veya sampuana katilarak kullanildigi gorulur.

 • kadınlara karşı saç dökülmesine karşı etkili olduğu tezini destekleyebilirim ancak bunu sadece saç olarak değil kıllanmayı tetiklemesi olarak düşünülmelidir. kulak misafiri olmuştum, "kız şaziye abla bu bıyıkları hiç almıyor musun" "doğum kontrol haplarından hep hayatım kıllanma oluyor"

  1
 • pco tedavisindede kullanılan ama her ne hikmetse sadece evli kadınların kullanması gerektiğine inanılan kist tedavisi için kullanıyorum kan veremiyorum dediğimde aa sen evli misin şeklinde tepki alıp hayır dedikten sonra süzen bakışlara maruz kaldığım ilaçlar. centaur 55 haklı bi kısma kadar pco saç dökülmesi aşırı kilo alma yada verme depresyon gibi belirtileri olan bir hastalık ama doğum kontrol hapı hastaya göre doğru seçilirse vücudun normali ne ise kişiyi ona yönlendirir ki pco tüylenmeyi arttıran gördüğünüz sakallı bıyıklı kızlarımızın var olmasının nedenidir doğum kontrol hapı hormonları normale döndürdüğü için aksine pcodan kaynaklı artan tüylenmeyi azaltır. kilo aldırdığı yönündeki hurafelere gelince arkadaşlar biraz doğru biraz yalan ilaçtan ilaça fark ediyor çoğunlukla kilo değil ödem oluyor ilk haftalarda detoks çaylarından yararlanarak bunun da önüne geçilebiliyor neyse konumuza dönelim yani bunu söyleyen teyze farketmesede yanlış alım vs diğer etkenlere bok atmalıdır aslında ama teyzeler candır üzülmesinler kahrolsun doğum kontrol hapları :)

 • ilk duyduğumda doğumun sağlıklı geçmesini sağladığını sandığım doğrudur

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -