doğudaki sorunlar için çözüm önerileri

 • ali şeriati'nin de dediği gibi bugün mürekkebin akmadığı yerde kan akıyor. yine, eski bir eskimo atasözüne göre: kokaine bakarsan yalnızca toz görürsün ama arkasına bakarsan dünyayı görürsün. filhakika uzun vadeli huzur için eğitim şart.

  2
 • eğitim bu işin sadece bir ayağı. bir de ekonomik-sosyolojik yönü var bu işin, onu nasıl yapacağız??!

  1
 • Bu sorun doğu batı degil olaylara bu kadar dar açıyla bakmayın.sağcı solcu ,alevi sûni şimdide kürt türk ve laik dindar diye çatıştırıyorlar insanlarımızı. Ne zaman bu ülkede insanlar böyle bahanelere kanmazsa o zaman dış devletler kaybeder biz kazanırız ve hiçbir sorunda kalmaz.

 • garbiyatçılığı ve batı'nın çöküntülerini çözmek olabilir.

 • kürt devletinin kurulmasına yardım edip ülkede tek kürt bırakmayıp oraya yerleştirmek.

  3
 • Malum bölgedeki tüm vatansever aileleri, devlet memurlarını, askeri personeli bir gece yarısı oradan çıkarıp akabinde bölgeye en hızlı şekilde bombardıman yaparak taş üstünde taş omuz üstünde baş kalmayıncaya dek bu işleme devam etmek. Değil insan yaşaması, ot bile bitmesin o topraklarda.

  3
 • Türkiyenin en büyük sorunlarindan olan bir konuya üniversite okuyan geleceğin akademisyeni polisi hakimi savcisi olacak insanların '' vuralim kıralım dümdüz edelim''den öteye gidemeyen bağnaz düşüncelerini görmemizi sağlayan başlık.

  bir taneside komplo teorisi yazıyor efendim batının oyunuymuş hadi batının oyunu kabul edelim sen batının rahatça körüklediği konulara çözüm bulsan batı ne yapacak nasıl bir oyun oynayabilir o zaman bu ülkede? bu ülkede 80lerde 90larda yobaz Sünni kesim olmasaydı bu kesim insanları dinine inancına kimliğine göre ötekileştirmeyecek seviyede olsaydi alevi-sünni çatışması cikarmiydi? geçiniz efendim olay Kürt sorunudur ayni zamanda terör sorunudur bu sorun Kürtleri terörize ediyor bunu görmeyecek kadar kör olmayin.çözüm mü? devlet ve pkk'nın kırmızı çizgilerini tekrardan gözden geçirip ortak bir noktada buluşmasıyla biter yani sizin çok korktuğunuz barış masasında biter bu iş.ayrıca karşımızda kendi talebi olan özerklik isteğini bile sorgulayan bir örgüt varken emin olun barış Türkiye cumhuriyetine yarar.

  bu akşam yine saldırı olmuş diyarbakirda gelen haberler hic iyi degil umarim asparagastir.ne yazsak boş yazık bu gencecik insanlara.ailelerine sabır dilemekten başka bir şey gelmiyor elimizden.sanırım en kötüsü de bu

 • Bu is sadece kurt turk meselesi degil! Yillardir birbiriyle dostluk icinde sorunsuzca yasayan bu iki millet dis guclerin kiskirtmasiyla bu duruma gelmis durumda. Pkk sizce bu kadar maddi destegi silahi vs.nerden buluyo? Bu degirmenin suyu nerden geliyo? Bazilari turkiyenin kendi icindeki sorunlarla ugrasip gelismesini istemiyo ve bu hain orgutu her turlu yardimla destekliyo. Sagolsun devlet de koklerini kazimak yerine canak tutuyo bu alcaklara. Durum boyle olunca adam benim ulkemden toprak talep ediyo. Hayir efendim! Benim atalarimin kanlariyla yikadigi, bir avuc toprak icin canlarini feda ettikleri bu vatani kimse oyle gelip elini kolunu sallayarak alamaz. Savassa savas. Kansa kan. Ama oyle bomba patlatarak sivillere zarar vererek degil. Erkek gibi mertce cephede carpisarak. Yiyosa gelsinler bi de oyle toprak istesinler!

 • insanların akın akın doğuya koşup oradaki pisliklerle savaşması bunlardan biridir. bu iş polisle, askerle değil ancak topyekün bir halk iç savaşıyla çözüme kavuşur.

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -