çözüm sürecine destek verenlerin bugünkü düşünceleri

 • son 7 ayda 400 şehit verdik. hepsi ihanet sürecinde istedigi gibi at koşturan pkklıların şehirlere döşediği bombalar ile.

  adına çözüm, barış gibi süslü kelimeler dedikleri, özü pkk terörünün şehirlere iyice yerleşmesi ve askerin polisin kışlasına/karakoluna hapsedilmesi olan, valilere pkk'lılara dokunmayın emri verilen ihanet sürecini destekleyenlerin şimdi neler düşündükleri sorunudur.

  muhtemelen
  -olsun namaz kılıyor
  -yol yaptı
  -pkk bizi kandırdı yoksa muhteşem inanılmaz harikulade bir süreçti.
  -sanki bahçeli çok şey.
  -paralelin suçu

  vs ..

 • çözüm süreci boyunca mhp, akp hükûmetiyle büyük bir zıtlaşmanın içerisindeydi ve tavrı doğrudan muhalifti. lâkin, son seçim dönemi öncesinde başlayan terör olaylarıyla ve o son dönemde var olan geçici hükûmetin terörle mücadele politikasına geçmesiyle, devlet bahçeli ve mhp doğrudan akp'nin iktidara gelmesini sağlamıştır.

  önce tuğrul türkeş'i akp saflarına geçirdiler, seçimde ise kaybettikleri oy oranı doğrudan akp'ye geçti. siz devlet bahçeli'nin seçim sonrası veryansın edişine bakarsanız durum farklı görünebilir, ama türkiye'de siyasetin ne olduğunu bilen birisi de mhp'nin yaptığı şeyin aslında mevcut hükûmeti desteklemek olduğunu bilir. dikkat ederseniz mhp cephesi eskisi kadar ak parti'ye karşı muhalif bir tavır içerisinde değil.

 • Önceki entryden mütevellit burda AKP'yi itin götune sokup çözüm sürecinı niye yaptı diye eleştirip MHP'ye oy atan kardeşlerim de bu günaha ortak oldular istemeden de olsa.
  MHP, akp hükümetinin seçim dönemi ve sonrası yancılıgını yapmış ve her başı zora girdiğinde yardım elini uzatarak iktidara gelmesini sağlamıştır.

  1

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -