Çarşamba-samsun otobüsleri

 • ulan 20-21 yasinda bir bireyim, su otobusun muavinlerinde gördüğüm muameleyi daha önce hicbir yerde görmedim. sen gencsin diyerekten nerede duracagima nere oturup nerede kalkacagima benim yerime karar vermeler felan.

  paso varsa ulasim ucuzluyor, 5 lira iken 3 liraya dusuyor. paso sormak hakkin eyvallah da ulan para senin cebinden mi cikiyor pasoyu alip resim ile benim yuzumu karşılaştırmak, tarihleri incelemek, bu sen misin hic benzemiyorsun diye denetlemek nedir amk.

  küçüktür, dardir. ne otururken rahatsindir ne de ayakta giderken. zaten genellikle cok kalabalik olur ve sen gencsindir ya ayakta olursun he daim.

  hiz siniri midir nedir bir de oyle bir sıkıntımız var. heh derseniz o iyi bir sey iste kaza durumunda vs. yavas gitmen lehinize bir durum tamam derim haklisiniz da, inanin o otuz bilmem kac kilometre yolu tın tın tın tın gidince, ve zirt pirt durup yeniden kalkinca bitmek bilmiyor.

  sizden alınan paranin haddinden fazla olusuna hic girmeyeyim zaten. turk erkekleri bir araya gelince bir seyin ne kadar maliyeti oldugunu ve ne kadar kar getirdigin vs tartisir ya hani (bkz: cem yılmaz esprileri), bir gun oturduk tartistik bu konuyu ve inanin haddinin cok üstünde bir para alınıyor. ogrenci adamlariz allah askina, para sicmiyoruz burada, nereden kisabilirsek kar dye bakiyoruz olaylara ve siz gelmissiniz samsunda carsambaya gunluk 6 lira aliyorsunuz.

  not: farkli bir tarz denedim ve bir cok insanin derdini kelimelere dokmeye calistim. farkli sikayetleriniz varsa lutfeb bu baslikta devam ettirin.

  edit: begenmeyen bir kisi: benim kimligimi özellikle inceleyen muavin

 • Yillar gecer zaman degisir ama çarşamba otobüsleri degismez.asla yenilenmez.. 5 lira alin ogrenciyi kaldirin tamam kabulde insan gibi gitsek ya .otobusun tipi ayakta yolcu almaya uygun degil canimiz sizin para acliginiz yüzünden tehlikede her daim.oturana ayri azap ayaktakine ayri... Ayy heleki birde o aradaki kolidor hinca hinc doluyken para toplamak icin 5cmlik mesafeye ayagini sokup insanlarin onunden arkasindan gecme cabasi.kusmak istiyorum... sevgili şoför abiler iste anlayin artik. Ornegin E1 tıpli otobus yap ozman tik insanlari içine vallahi dinle beni daha avantajli .oo onlarda simdikinin iki kati alirsin valla. En azindan tutunacak yer olur ve para toplama olayindan vazgecersinizz..Saygılar... Birgun gercek olmasi umidiyle

 • Bir zamanlar sürekli kullanmak zorunda kaldığım, kalite sınıf olarak hiç bir sınıfa koyamayacağım otobüs seferleridir. Ama hakları yenmeyecek şoför ve muavinleri de vardır.

  9
 • ilk defa kullandığım ve hayatımda bir yolculuğumun sefalet içinde geçtiği otogar. 2 yıllık myo bitirdikten sonra dgs sınavı için samsuna gelmiştim.Sınav oruç zamanına denk gelmişti.Gece sahurda doğru dürüst bir şey yemeden sabah aç karna sınava girdim.Çıkışta beni bir akrabam otogara götürdü.Otobüs parasını verip ısmarlaştık.Ben arkadaşım otobüse bindik.20-25 dk sonra otobüs anca hareket etti.Gideceğimiz yerde ORDU/Fatsa.Neyse yolun yarısında otobüs tıklım tıklım birde sınav olduğundan dolayı çok kalabalık.ilerde bir 30-35 yaşlarında bir bayan ile kızı bindi.Ben ve arkadaşıma siz ilerde boş koltuklara geçiniz.Yerimizden kalktık ileri gidiyoruz.Öne geldik tüm koltuklar dolu.Bizim yerimize hemen bayanı oturttular.Dedim hani boş koltuk yok.Az ilerde inecek var siz oraya oturursunuz dedi.Neyse mübarek gün diyerek ses etmedim.Kapı önüne oturdum.Aradan zaman geçmesine karşılık kimse inmiyor.Zaten açlığım ve sınavın vermiş olduğu stres sinüzitimi azdırdı.Midem bulanmaya başladı.Bildiğiniz mübarek günde işkence çekiyorum.Muavine hani inecek vardı dedim.Oda kem küm etmeye başladı neyse beni en öne muavin koltuğuna oturttu.Bu kezlik daha beter oldum orda.ineceğimiz yere kadar sabrettim.Nasıl dayandım bilmiyorum.Sözde bizi yerimizden kaldırıp başkasını oturttu.Hakkımı hiç bir zaman helal etmeyeceğim onlara.Birde koltuğumuza oturan ana ve kız insan bir teşekkür eder.

  2
 • "Çarşam bi çarşam bi dölle para almi jetten fızlım gidi" eskiden muavinler böyle seslenirdi ey gidi günler

  2
 • Bireyim den sonrasını okumadım özet geç

  1
 • Abi fakültede inicem ben... ve kahraman muavin bağırır gaptaaan fakğuultee.. tabi benim favorim lovelet avm(kibar kibar diyoruz tabikiii) de inceğini söylediğinde lovelet diyolar okulduğu gibi diyolar :)

  1
 • insanı araba almaya motor almaya iten fakat para olmayınca hıammına dedirten seferlerdir

 • çarşamba ile samsun arasında sefer düzenleyen otobuslerdir

 • Hayatımda gördüğüm en paragöz muavine sahip otobüs hatti.

  1

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -