captain fantastic

 • matt ross'un yazıp yönettiği ve viggo mortensen'in başrolünde oynadığı 2016 senesi abd yapımı eğlenceli bir drama filmidir.

  türkçeye kaptan fantastik adıyla çevrilen film, sıradışı konusu, hayatın kendisi gibi acı-tatlı işlenişi ve viggo mortensen'in oyunculuk becerisiyle 2016 yılının en beğenilen özgün yapımlarından biri oldu.

  (bkz: omü sözlük yazarlarından film tavsiyeleri)

  --- spoiler ---

  ben cash, altı çocuğu ile birlikte, abd'nin kuzeybatı pasifik ormanlarında şehir hayatından izole bir yaşam sürmektedir. bu izole ortamda ebeveynlik kendi doğrularını yaratmıştır ve çocuklar moderniteye karşı bir bağışıklık kazanamamışlardır. ben ve eşi, çocuklarını büyük bir titizlikle hem entelektüel, hem de fiziksel ve mental açıdan sağlıklı bireyler olarak yetiştirmeye kendilerini adamışlardır.

  fakat, gelecekle ilgili kaygıları fazlaca dert edinmekten muzdarip psikolojik rahatsızlık yaşayan annelerinin ani ölümünün ardından, ailenin düzeni bozulur. ben, eşinin cenazesi için çocuklarını şehre götürmek durumunda kalır. ne var ki, ben’in kendi dünyasındaki ebeveynlik anlayışıyla bu dünyanınki birbirine hiç benzememektedir.

  --- spoiler ---

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -