burçlara inanmamak için sebepler

 • Efenim şöyle anlatayım, bildiğiniz gibi eskilerin doğum tarihi çok açık seçik miladi tarihle bilinmez. Babam için de aynı şey söz konusu , doğum günü hakkında tek bilinen Rumi takvime göre zemherinin 10 unda doğmuş olması. Tabi Rumi hesap nasıl yapılır bilmedigimden zemheri'yi direk ocak ayı varsayıp babamı yıllarca oğlak bildim, oğlakmış gibi gözlemledim, tepkilerini, bakış açılarını hep oğlaklıgiyla ilişkilendirdim. Babam da tipik bir oğlak idi. idi diyorum çünkü geçenlerde Rumi takvimin miladi takvime dönüştürülmesi ile ilgili bir bilgilendirme okudum, benim tipik oğlak babam hooop kova oluverdi. Kovanın özelliklerini babamla iliskilendirerek tekrar okuyayım dedim, bir baktım meğer babam tipik kova da olabiliyormus. Aynısı annemin doğum tarihi iddialarının yıllar sonra curutulup yeni doğum tarihi meydana çıktığında da olmuştu. Annem sen Şakrak yay kadını iken içinde hiç gormedigim gudubet akrep anneyi barındırdığını yeni malumattan sonra farkettim. Demem o ki gençlik, burçlara inanmanın ve davranışları onlarla iliskilendirmenin psikolojik olduğunu düşünüyorum. Bir şeye inanmak isteyince çok sebep buluyoruz. Tabi yoruma açık bir konu ama her insanın içinde her burctan bazı özellikler var. Bir burca mensup kişinin de o özellikleri burcundan dolayıymıs gibi göze çarpıyor, öne çıkıyor. Kaldı ki kendi burcunun özelliklerini de tamamen taşımayan insanlar var. Tamamen psikolojik, tamamen algıda seçicilik efenim.

  2
 • çok basit. ben tek yumurta ikiziyim öncelikle, 1 nisan doğumluyum ve koç burcuyum açıp koç burcunun özelliklerine okumama bile gerek yok zaten karakter olarak bile bambaşka insanlarız. ama baktığımızda onun duygusal olduğu bir zamanda benim neşem yerinde olabiliyor ya da farklı özelliklerde tutmayabiliyor ki gelelim fasülyenin faydalarına; burç veya rüya tabirleri siteleri çoğu insanın uğrak noktasıdır ben zaten eskiden beri inanmazdım fakat yakın bir arkadaşımın burç ve rüya tabirleri sitesi var kelime başı belirli bir ücretten kalçadan uydurma hikayeler yazarak harçlığını çıkaran arkadaşlarım var ve bunları seslendiren ve bunları yayınlaın iyi paralar kazanan arkadaşlarım yani anlayacağınız inanmayın arkadaşlar ne alaka yani marsla merkürün yaptığı 37 derecelik açı bırakın bunları astronomi incelesin astroloji değil.

  2
 • Kendi karakterine bakıyorsun, bir de Kalkıp yazilana bakıyorsun. Kendine mi inanacaksin? Yoksa yazilana mi?
  Bu sorulara verilen cevaplar gereğince inanmamakta insanlar burçlara.
  Bir de (bkz: babana bile güvenme) demişler. Yani somut bir şeye inanamazken, soyuta nasil inansin insan?

  3
 • Benim pek bulamadığım sebeplerdir.

  Evrende dünyanın çevresinde dönüp dolanan birsürü gezegen, yıldızlar, galaksiler vs var. Tüm bunların belirli bir çekim etkisi var, yani düşünsenize kafamızın üstünde bizi kendine doğru çeken koca koca toplar var. Mutlaka bir etkisi vardır. Zaten hiçbir doğruluk payı olmayan saçmasapan bişey olsaydı insanlar 7-8 bin yıldır bu işle uğraşmazlardı.

  Bize saçma gelen astrologların yorumlarıdır. Yani gerçek bir astrolog "şunun söyle olması sizi bu şekilde etkileyebilir" diye yorumlamalı kesin konuşmamalıdır. Çünkü senin kararlarını sadece gezegenler etkilemez. Örnek; astronomik açılara bilmemnelere göre senin çok mutlu olup koşup oynayacağın söylendi, ama dün senin baban öldü. Bu sefer ne oldu babanın etkisi jüpiterin etkisinden güçlü çıktı. Yada tam tersi senin o gün çok depresif olacağın evden çıkmak istemeyeceğin yorumunu yaptı astrologlar, ama o gün birine aşık oldun ve çıkma teklifini ilk seferde kabul etti. Depresif olur musun? Jüpiter patlasa umrunda olmaz tabiki. işte bunun gibi birçok etken bizim hayatımızı şekillendiriyor, bu benim verdiğim örnekler en kolay anlaşılabilir en belirgin örneklerdir. Birde bizim anlayamadığımız sadece bilinç altımızda var olanlar var ki onları kimse bilemez.

  2
 • burcumun soylenen tipik ozelliklerini zerre kadar tasimiyorum. hatta tam ters karakterde biriyim.
  (bkz: millet gider mersine ben giderim tersine)

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -