beyoğlu'nda taşlı sopalı ramazan linci

 • beyoğlu'ndaki velvet indieground records isimli mekanda düzenlenen bir etkinliğe alkol tüketildiği sebebiyle yapılan saldırıdır.

  Bu yapılan düpedüz şerefsizliktir. "Ramazan ayında içmeyiver kardeşim" gibi bir tarafı yok bunun. insanlar içkilerini senin gözüne sokmuyorlar, mekanda kimseyi rahatsız etmeden yapıyorlar ne yapıyorlarsa. Yapılan saldırının kaynağı -bilinçli ya da bilinçsiz- baskıcı zihniyettir. Bunun sebebi konuşulursa, ülke siyasetinin etkisi de açık bir şekilde görülür. Çoğunluk olmak sana dayak atma hakkı veriyorsa, Çin'de öldürülen Müslümanları savunmayacaksın. Bu kadar basit. Çinliler de haklı o zaman, neticede çoğunluktalar ve onların inançlarına uygun şekilde davranmıyor Müslümanlar.
  Her iki durum da aynı. Dolayısıyla, o mekana saldırılmasının hiçbir açıklaması yok. Bu yaptıklarının karşılığını er ya da geç, öyle ya da böyle bir gün bulacaksınız.
  Bir mesele daha var: Genelleme.
  Bir topluluğa mensup kötü bir karakterden yola çıkarak genelleme yapan insanların, aynı genellemeyi iyi karakterden yola çıkarak yap(a)mamasını anlamlandıramıyorum. (a)'lı veya (a)'sız, art niyettir. iyisi mi vazgeçin genelleme yapmaktan. Ha illa yapacaksanız, buyrun size çıkış noktası:
  Ben ramazan ayında alkol satışı yapılıyor diye hiçbir mekana zarar vermedim.

 • bizi bitirirse bu hoşgörüsüzlüğümüz bitirecek. alkol tamam günahtır ama yarın hesap günü geldiğinde herkes kendi günahıyla sevabıyla hesaba çekilecekken neden kavga edilir. en fazla lisanı münasip ile uyarırsın geçer gidersin. kavga bir kere hoş değil ki dinimiz hoşgörü dini

  2
 • Galeyana gelmiş bir grup gençtir. Yada dış mihraklarin oyunudur. Işte bunlar hep amerikanın oyunları

 • nasılmış ya odtü'de namaz kılan gençlere saldırmak ? bir zararı mı vardı o gençlerin size niye saldırdınız? müslüman bir ülkede hele de ramazan ayında biraları yudumlamak normal, bira şişelerini kırmak anormal öyle mi?

 • internetsizlikten yeni vakıf olabildiğim olay.
  şunu demeden edemeyeceğim;
  şu "içki mi içiyorsunuz lan hem de ramazan ayında" diye sığır gibi bağıran andavallar var ya, heh işte onlar bayramın 3. günü başlar içmeye öküz gibi tam o tipte herifler. sanki sadece ramazanda yasak koymuş islâm.

  şunu da demek lazım; odtü'de namaz kılan gençlere saldıran kendini özgürlükçü, aydın kesim olarak nitelendiren beyinsizlerle bu andavalların hiç bir farkı yoktur.

  bu dükkan koreli bir herifinmiş, ağlaya zırlaya kapatıp çekip gitmiş. zaten bir dahakine kim vurduya giderdi bu iyi yapmış. nerede bizim hoşgörü, nerede özgürlük, nerede kaldı dinimizdeki zorlama yoktur. yahu sürekli bir kaç andaval yüzünden kocaman dine laf edilmez diyoruz tamam ama bu angutların sayısı da bolca artmaya başladı.

  orucu tutamıyorsan tutma arkadaş. yalandan yere sağa sola saldırma. en sinir olduğum şeydir ya oruç yüzünden sinirli, yok oruç vurdu yok bla bla bla. sağlamından bir tane vuracaksın görecek oruç nasıl vuruyor. oruç sadece mide için tutulmaz, bunu bir anlayabilsek.

 • insanlıktan çıkmış maganda müsveddelerinin yaptığı eylemdir. Videoda, epey ironik olarak 'saygı duy lan' diyor. Ağzını yüzünü siktiğimin çocuğu, sanki kendisi ona saygı duyuyormuş gibi...
  Oruç kelimesinin, ramazan ayının hikmetini bilmeyen hayvan oğlu hayvanlar bir zahmet boşu boşuna aç kalmasın. Oruç sabır işidir. Nefsine hakim olma işidir. Ama karşında yemek yese, su içseler ana avrat söver üstüne iki de sopa atarsın. Nerede burada sabır!!
  Cihangirde küçük bir mekanı basmak kolay. Sıkıysa gitsene kadıköye. Gitsene nevizadeye. Bak, nasıl alıyorlar adamın götünden kanı.
  izledikçe sinirlerim alt üst oluyor. Adam orada ölünüzü dirinizi sikerim sizin diye bağırıyor.
  Ondan sonra biz, islam hoşgörü dinidir derken arkasını dolduracak dayanak bulamıyoruz sizin yüzünüzden. Hani hoşgörü? Hani akıl? Hani vicdan?
  Haysiyetsiz, hayasız, namussuz herifler.

  3
 • Bir grup kendisini delikanlı diyen ama aslında sözüm meclisten dışarı s.ktiğimin andavallarının kimseye bir zararı olmayan kendi halinde takılan gruba yaptığı angutça ve ahmak bir şekilde yaptığı eylem.
  Ulan sen diyorsun saygı duy diye. Sen amk dangozu sen önce saygı duy karşındakine ankaz herif. Benim gibi muhafazakâr insanların bile nefret ettiği bir halt yediğinin farkında mısın eyy magandanın evladı!!! Şunu unutma ki bu milletin en büyük faziletlerinden biri de hoşgörüdür. Size mi kaldı lan başkalarının inancına tercihine müdahale etmek eyy tinerci kafalı soysuzlar!!!
  Hayır adamlar kimseye zorla buraya gelin demiyor, bir de mekan sahibi olan koreli faaliyeti gözden uzak olarak düzenliyor. Ee sen o zaman ramazan ayında hiç dışarı çıkma ey magandanın çocuğu! Ya da çık, çık da başka bir yerde aynısını yap, yap bakalım seni ve senin gibilerin belasını nasıl s.kiyorlar bir gör.
  Aylakkbakkal kardeşim sana buradan bir selam gönderiyorum ve diyorum ki o senin dediğin ODTÜ'deki öğrencilere saygı gostermeyen dallamalarla, Cihangir'de bu mekânı basan muhafazakâr görüntülü denyolara yapılacak muamele benim gözümde aynı derecededir. Bu cümleyi bağlamak maksadıyla şunu söylemek istiyorum;
  "Eğer bu ülkede huzur içinde yaşamak istiyorsak herşeyin aşırısından uzak durmaya ve hoşgörüyü yeniden öğrenmeye ihtiyacımız var. "

  1

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -