baltık ülkelerinden türkiye'ye gelen gençler

 • evvela şunu belirteyim; teknik olarak kuzey avrupa'da bulunan baltık denizi'ne kıyısı olan tüm ülkeler baltık devletleri yahut baltık ülkeleri olarak tabir edilir, ama benim burada özellikle belirtmek istediklerim estonya, letonya, litvanya ve polonya'dır.

  yukarıda belirttiğim baltık ülkelerinden - ki baltık ülkesi olmamasına karşın, beyaz rusya'yı da buna dahil etmek isterim - birçok genç, avrupa gönüllü hizmeti (agh / evs) yahut erasmus programı ile türkiye'ye geliyor. birçok üniversitede bu durumla sıkça karşılaşmakla birlikte aralarından birçoğu ile uzun müddet sohbet etme fırsatım da oldu. bazıları, türkiye'yi gerçekten merak ederek, tanımak isteyerek, yani özellikle ülkemizi ve bizleri keşfetmek için geliyorlar. türkçe öğrenmek istiyorlar ve kendilerini yarı türk olarak görüyorlar.

  şuna da deyinmeden geçmek istemem, soğuk iklimden geliyorlar, ama tanıdıklarım arasında çok azına rastladım ki soğuk bir insan olsun.

 • bi siz eksiktiniz dedigim gencler. muhtemelen gunese geldiler.

 • Bkz. Kavimler göçü ve oğuzlar-Ogurlar. Finlandiya'da ki inter Turku futbol takımı, fin hamamı vs türk hamamı (ben eriniyorum anlatmaya yazmaya biraz araştırın işte)

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -