bakku dergi ve kitap kafe

 • bakku kitap kafe, atakum'da, ömürevleri mahallesi'nde yakın zamanda açılan bir mekân. geçtiğimiz ocak ayında ilk sayısını çıkararak profesyonel yayın hayatına başlayan istanbul ve samsun merkezli edebiyat, kültür ve sanat dergisi bakku dergi ile birlikte hayata geçti.

  hoş bir yer gerçekten. atakum'da kitap kafe tarzı mekânların altyapısını oluşturmak için bir iki girişim yapmıştık yaklaşık üç sene evvel. hatta, kendim açabilir miyim diye düşünmüştüm. birkaç kitapevi ve yayınevi ile anlaşmıştım, ama uygun yer ve ortak bulamamıştım. sonra, bari müdavimi olduğum birkaç mekândan birisine yapalım demiştim, nitekim onu da başaramamıştım.

  aslında kıraathanelerin özüdür bu tür mekânlar. ama, sonradan oyun mekânı olmuş kıraathaneler işte. emeklilerin, haftanın belirli günleri şehre gelen köylülerin, işsizlerin, oyunbazların mekânı...

  samsun'a geldiğimde, inşallah, ilk ziyaret edeceğim yerlerden birisi bakku kitap kafe olacak. en azından bir çaylarını içip tatlı kedilerini sevmek isterim.

  mekânları başaran marketin arka sokağında, çaprazda. google harita'dan bulmak için: tıklayınız

  mekânın facebook sayfası için bakınız: bakku kafe - ayrıca facebook profili için bakınız: bakku kitap ve kafe

  derginin facebook sayfası için bakınız: bakku dergi

 • Geçenlerde keşfettim ve son derece güzel bir ortama sahip yer. Böylesi yerler çoğalmalı.

  2
 • ortamı gerçekten çok güzel. Yanlış hatırlamıyorsam, ömür evleri civarındaydı bu kafe. içinde çayını yudumlayıp kitabını, dergini okuyabilirsin. Çok sesli bir ortamı yoktur. Arka planda çok hoş şarkılar bulunur. Siz kitap okurken, size iyi gelecek türden.
  Bu kafe bir de aylık dergi çıkartıyor. (bkz: bakku dergi). mutlaka gidilmesi gereken bir yer, bir denemelisiniz.

  1
 • Edebiyat, fikir, kültür ve sanat dergisi!
  Merkezi samsun kaynaklı olan dergi türkiyenin 15 farklı ilinde mevcut (şimdilik) :)
  Ayrıca derginin bir de cafe si var samsunda kitap&cafe tarzında elit bir cafe, nerde mi?
  Ömür evleri başaran market in hemen arkasında...
  Ayrıca bu nezih mekanda cuma günleri 19.00 da ücretsiz sinema gösterimi ve cumartesi günleri de şiir dinletisi oluyor :))) bence samsunda olan herkes mutlaka uğramalı ve Bakku dergiden bi taneden almalı ;)

  2
 • Cumartesi akşamı şiir okumaya gelirim. Böyle de adam kaçırırım.

 • 3. Sayısı yakında çıkacak olan harika dergi :)

  edit: dergi samimi ve farklı gorusleri bir arada bulundurabiliyor ;) kalemine ve fikrine güvenen mail atarak yazısını gönderebilir ;)

 • Kendi halinde, şirin mi şirin, her hafta en az iki kere uğradığım ve samsundaki en sıcak mekan olduğunu düşündüğüm ponçik kafedir. Kafeye birkaç kedi alsalar hiç de fena olmazdır.

  3
 • dün 3. sayısını çıkarmış bulunmaktayız. edebiyat-kültür-sinema-sanat-felsefe-kelam gibi pek çok alanda yazı mevcut. bakku cafeden temin edebilirsiniz. daha raflara düşmeden bir sonraki sayıya hazırlanıyoruz diyebiliriz :)

  eğer yazınız yayınlansın istiyorsanız twitterdan @bakkudergi hesabına ulaşabilirsiniz, değerlendirmeye alınacaktır :)

  http://galeri.omusozluk.com/k/3466/ + bakku dergi ve kitap kafe

  1
 • bakku dergi, kastamonu'da (merkez) koza kitabevi'nden temin edilebilir.

  2
 • Daha çok katılım ile duyulması gereken yer.

 • bu başlık altında duyurulması gereken bir konu daha var: dün 3. sünü yapmış olduğumuz şiir akşamları her cumartesi akşamı 19.30 da devam edecektir. ilgi gerçekten var. burada da zikredilmiş olsun. herkesi bekleriz. kafe almaz gerçi herkesi ama...

  2
 • dergi projesinin içeriğini görmemekle birlikte, şimdilik sempatimi kazanmıştır. derginin içeriğini gördükten sonra fikrimi daha detaylı paylaşırım.

  1
 • Kesinlikle bir göz atılması gereken bir dergi ;)

  1

  galeri (1)

  manifesto
  2016-04-15 19:57:27

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -