ateist

 • tanrı varlığını inkâr eden öğretiyi ve düşünce sistemini benimsemiş birey. ateizm yanlısı ve teizm karşıtı.

  (bkz: ate) (bkz: ateizm)

  2
 • tanrı'nın ve dinin var olmadığını ve olamayacağını düşünen kişi (bkz: ateizm). the independent'ın güncel bir araştırmasına göre ateist birey nüfusunda türkiye yüzde 4 ile en az ateist yoğunluğu olan ülkelerden bir tanesi. bilinenin aksine en yoğun ateist nüfusu norveç'te değil çin'de bulunmakta link.

  1
 • allah varsa neden somut bir şekilde bize ulaşmıyor ulaşamazmı ol dese olamazmı kendi yarattığı kulu sınamasının manası nedir daha bu dünyada adaletin esamesi okunmazken öbür tarafta kral olacağıma yada sonzuz ızdıraba inanmamızı nasıl bekliyor dünyada kaç din kaç inanış var haberiniz varmı hangisi doğru gerçekten siz bunlar atayiz diye gezin ortalıkta sikimizde değil

  3
 • adamların kuran'ı, tevratı, ahitleri, yunan, mezopotamya ve finik dinlerini iyi bildikleri ortada. ve yarın bir gün kuranı ön yargısızca okurlarsa hepimizden sağlam bir kul olacakları da gün gibi ortada.

  bu sözlükte ilahiyat anlayışı sadece islamdan ibaret olduğu için özellikle islama bakışlarını demekte fayda var.
  şunu diyorlar ve sen sadece sorgula diyorsun.

  "muhammed iyi niyetle toplumunu düzeltmek için din kurdu. sonra güçlenince zeydin karısını aldı, akraba kızlarına göz dikti,
  savaşta el kol kesmeye başladı, öldürmeyi emretti.karılarından çektiklerini kapatmak için ayetler dizdi, namaz savaş sporu, oruç savaş için tatbikat"

  Tamam desinler, bu adamlar bilimle uğraşıyorlar hizmet sunuyorlar. müslümanlarda felsefe yasak olduğu için verip veriştiriyorlar.
  Senin neyin var diyorlar ?
  "bu kadar fayda sağlayan adamlar inanmadıkları için cezalanacaksa öyle adaletli tanrı mı olur ?"

  adamlar mezheplerin uygulamalarına bakınca son derece haklılar. ve hiçbiri ne ezanınızdan ne caminizden ne kültürünüzden etkilenmiyor.
  neden etkilensin ?

  http://www.omusozluk.com/varolus-ve-sorgulamak--17393

  1

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -