annenin-babanın aldattığını öğrenmek

 • Annenin ya da babanın babanızı ya da annenizi aldattığını öğrenme durumudur.
  Bir bakış, bir mesaj, bir arama yakalarsın ve o an bin parçaya bölünür ruhun. Kanından kan taşıdığın birine konduramazsın.
  Yakışmaz, yaklaştırmazsın annem babam dediklerine.
  Yüzüne bakmaya, konuşmaya, aynı ortamda bulunmaya bile dayanamazsın sonra, tiksinirsin canını vereceğin insandan.
  Kaçarsın köşe bucak, bilmemeyi dilersin, belki doğmamış olmayı. Zira çok ağırdır evlat için bu yükü taşımak.

 • Allah düşmanımın başına dahi vermesin dediğim hede.

 • babam böyle birşey yapış olsa çok koymazdı muhtemelen helal koça be ne fındıklar kırmış der geçerdim ama anam yapsa yakışmaz, yakıştıramam annelikten reddederim konduram
  edit:sikicem yapıcağınız işi ama size ne lan benim babamla olan ilişkimden neyin eksisi bu mk siktiniz karmayı şirrefsizler

 • Ateşli silahlar insanın en iyi dostudur

  2
 • Allah kimsenin başına vermesin böyle durumu.ama ne anne ne baba için sonuç degişmez ikisi içinde aynı şeyi yapardım.

  2
 • üniversitedeyken doya doya sevişip, daha sonra farklı kişiyle evlenip çocuk sahibi olmaktan farksızdir.

  1
 • yapilacak en kotu sey susman bilmiyormus gibi yapmaktir. olayin sokunu atlatip aradan max. bir gun kadar gecip kafa calisir duruma gelince anne/babayla durumu bildiginizi soyleyip sakin sakin konusulabilir. baktiniz aldatan serefsiz iflah olmuyor umru degil aldatilan ebeveynin tarafina gecip aldatilani duruma uyandirip evliligi yada magduru kurtarmak gerekir.

  2
 • En sevmediğim işlerdir çarpık ilişkiler.

  Zamanında babam çok yaptı böyle şeyler ben küçükken falan, az daha büyüyüp lise ergenliği döneminde yaptığı bu hata yüzünden tam 4 sene benle olan diyaloğunu kaybetti, sonraki kalp krizinde her ne kadar dedem yüzünden barışmış olsak da bir daha asla o çocukluğumdaki baba-oğul ilişkisi stabilitesini yakalayamadı bende, hep bir mesafe oldu. Ha bunu niye anlattım? anne baba hiç fark etmez, arada bir farkı olmadığını görün diye. Tek eşli olmayı beceremeyen bir zahmet evlenmesin, karşı tarafa da açık açık desin bunu ki ya o şekilde kabul edilmeyi beklesinler, ya da onları birden fazla kadınla/adamla olmasını kabullenecek insanı beklesinler.

  Annenin böyle bir şeyi yapması babadan daha çok koyuyor. Çünkü genelde aldatılmalarda hep bir taraf daha masumdur. Benim annem masumdu, kimisinin de babası masum, haliyle insanın canı sıkılıyor hak etmediği halde aile içinden de olsa herhangi bir aile bireyinin böyle bir muamelesini görmek. Annenin yapması niye koyar? çünkü anne anaçtır, hoşgörülüdür, fedakardır, evladı(özelikle de erkekse) çekip çevirendir, babadan daha önemli ve kutsaldır rolü, haliyle de böyle kutsal bir varlığın böyle alçakça bir eyleme girişmiş olması sizi yıkıyor, bu sebepten de annenin aldatması babanın aldatmasından daha çok koyar benim gibi düşünenlere, çünkü bir kutsallığı var anneliğin, ve bu ihaneti görmüş bir adam o saatten sonra ne gelecekteki karısına güvenebilir, ne de kızına. Evlenmez bile, ağırdır erkek üzerindeki travması. Babalar gidip yeni kadınlarla evlenebilir, unutur bir şekilde el kızıdır çünkü o, ama sizin annenizdi, unutamazsınız.

  Her türlü travmayı yaşamış, bir kaç kere ölümden dönmüş ve her şekilde ihaneti görmüş bir insan olarak Allah bir tek beni annemle sınamadı bu yaşa kadar,bir tek ona sırtımı yaslayıp rahatça güvenebildim, bu da bana yetti.

  1
 • Ablan ya da abinden başkasına açılamadığın konudur. Aldatan babaysa annenin evi terketmesi söz konısudur. Babanın peşinden açıkları kapatmaya çalışırsın güzel ailen yok olmasın diye. Zordur. Güvenin kırılır. Özellikle babanı çok seviyorsan yıkılırsın.

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -