almanya vizesi almak

 • sık sorulan sorular tadında hazıranmış başlık.
  aşağıda soru-cevap şeklinde gidilmiştir.

  Almanya vizesi nasıl alınır?

  Almanya vizesi almak için önce öncelikle gidiş şeklinizi belirlemeniz gerekmektedir. Turistik amaçlı mı gidiyorsunuz yoksa bir aile yakınınız mı sizi davet ediyor bu çok önemli. Ona göre gerekli evrak listesi hazırlanır, randevunuz alınır pasaportunuz fotoğrafınızla birlikte idata firmasına giderek evraklarınızı teslim edersiniz, parmak izinizi verirsiniz, ödemelerinizi gerçekleştirip geri dönersiniz. Elçilik tarafından size vize sonucunuz verilir.

  Almanya vizesi kaç günde çıkar?

  Almanya vizesi idata’ya gidilerek evraklar teslim edildikten sonra yaklaşık olarak 7 iş günü içerisinde çıkar ama tabi ki eğer sizin acele bir durumuzunuz var ise ve bu dilekçede belirtildiyse 3 gün içinde de çıkan vizelere şahit oldum.

  Almanya vizesi için hesapta ne kadar para olmalı ?
  işte bu çok önemli bir konu seyahatinizi finansa edecek kaynağınızın olması ve bunun eski bir tarihli olması en az 3 ay öncesinden veya mümkünse daha öncesinden bir hesabınızın olması önemli. Yeni yatırılmış hesaplar çok dikkate alınmaz, kaynağı belli olmayan hesaplar çok dikkate alınmaz bu konu önemli bu konuda bizimle irtibata geçin çünkü kişinin durumuna göre değişiklik arz eden durum bu örnek veriyorum eğer siz çalışansanız hani mutlaka üzerinizde bir para vardır illaki ama yaşlı 80 yaşının üstünde emekli olan bir teyze veya amca için bu çok önemli bir konu değil açıkçası lütfen bu konuda detaylı olarak bizden bilgi alınız.

  Almanya vizesinde red alsam tekrardan başvursam alabilme ihtimalim nasıl?

  Almanya bu konuda gerçekten diğer ülkelere pek benzemiyor red aldı iseniz hakikaten tekrar başvuru çok güçlü olmalı yani şartlarınızın tamamen değişmiş olması gerekiyor onların red nedenleri arasında ülkenize geri döneceğinize kanaat getirmedim gibi ibare var. Yani bunu çürütecek şartlarınızın değişmiş olması gerekir eğer bekar iseniz çalışmıyor iseniz mutlaka çalışmanız uzun bir süredir çalışıyor olmanız evli olmanız gibi kriterleri sağlayamadığınız sürece tekrar vize almanız neredeyse imkansız diyebilirim. O yüzden ilk başta vizeye başvururken çok güçlü bir dosyanız hazırlanması gerekir.

  Almanya vize ücreti 2019 ücreti ne kadardır?

  Evet değişiklik söz konusu oldu öncelikle neden farklı bir uygulama vardı şuan 60 Euro vize harcı standart o değişiklik göstermedi. 60 Euro elçiliğin almış olduğu vize harcı. Kargo ücreti 39 lira oldu. idata firmasının almış olduğu hizmet bedeli 166 lira oldu önceden bunlar Euro olarak alınıyordu biraz daha yüksekti ücretler şimdi TL olarak belirdiler ücretler daha uygun 2019 fiyatları bu şekilde tekrar ediyorum 60 Euro vize harcı 39 TL kargo ücreti 166 TL de idata firmasının almış olduğu hizmet bedeli.

  Sizden yardım almadan kendim Almanya vizesine başvurabilir miyim ?

  Elbette ki başvurabilirsiniz çünkü formları ücretsiz olarak elde ediyorsunuz. idata firmasının vermiş olduğu randevu hizmeti tamamen interneti kullanabiliyorsanız kesinlikle sizlerin alabileceği ücretsiz bir hizmet kendi başınıza yapabilirsiniz. Bizim aracılığımız ile yapmanın şöyle bir avantajı var bunu herkese söylüyorum şimdi burada bir kaç püf noktası var bunu da biz tecrübelerimizle elde ediyoruz tabi ki uçuş rezervasyonu ,seyahat sağlık sigortası ve başvuru formundaki tarihler bunlar örtüşmemesi durumunda durumunuz ne kadar güçlü olsada maalesef red alabilirsiniz bu yüzden mutlaka danışmanızı öneriyorum.

  Almanya vizesi Schengen ülkeleri alması en zor ülke midir?

  Ben aksine 16 yıllık tecrübeme istinaden en kolay vize olduğu kanaatindeyim tabi ki diğer ülkelerinde kolay, hani en kolayı Almanya’dır demek istemiyorum kesinlikle. Eğer sizin şartlarınız uygun ise ve bunu evraklarla kanıtlayabiliyor iseniz kesinlikle diğer ülkelerde de çok kolaydır ama Almanya’nın oturmuş bir sistemi var bilgi alışverişi çok temiz, çok düzenli o anlamda bana göre en kolay Almanya vizesi .

  Almanya vizesi alıp italya ya uçabilir miyim?

  Daha önce Schengen vizem var ise yine aynı şekilde mi Almanya ya vize almam daha mı kolay ?

  Daha önce bir Kanada veya Amerika vizem var ise etkisi olur mu?
  Almanya aile birleşimi ile turist vizesi farklı bir kategori mi?

  Başvuru evraklarını doldururken yanlış yaparsam sorun olur mu?

  Safiye hanım siz Almanya vizesi konusunda hangi illere destek veriyorsunuz?

  Ticari vizeler, turist vizelerinden daha mı zor?

  O zamanda karşı taraftan davetiye gerekli mi ticari vize için?
  Bütün bunların cevabını istiyorsanız lütfen videomuzu izleyiniz.

  https://www.youtube.com/watch?v=vi-rJeo45Hw

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -