akp'ye oy verenler şimdi neler düşünüyorlar

 • ''başğanlığ zistemi şart ğardaş'' diye düşünüyorlar. gerçi onlar düşünmez pek onların yerine sahipleri düşünüyor zaten.

 • Aqtrols said "Dış mihraklar ülkemizin istikrarını bozmak istiyor"

 • Bir dahaki sefer chp 'ye oy vereceğim diye düşünüyorlar.Çünkü chp tek çıkar yol.Bizi karanlıktan aydınlığa çıkaracak her zaman yaptığı gibi.artik bomba çok oldu istifa gerek istifa ederseler güzel olur çünkü batıda öyle ,saray israftı ilk fırsatta yıkılıp yerine ağaç dikilsin.
  Sokakta kopek pisliği olmasın.Evler yıkılsın mağarada yasayalım,çadır da olur.dağlar çok yüksek kırpılsın.Bu millet cahil eğitim şart.eğitim olursa beyin göçü olur.

 • "Doğruyu gördükleri halde , düşüncelerini değiştirmeyenler , cahillikleriyle mutluymuş gibi yaşarlar."
  Her olayı akpye yıkmakta cahilliğiyle mutlu yaşayanların işi olsa gerek zira bunun başka bir açıklaması olamaz.

 • Yooooooaaaaammina. Bu sözün bir tık ilerisi patlayan bombaların tek sorumlusu AKP seçmenidir. Onu da diyin baba bombayı ben patlattım zaten.

 • Birkaç örnek geldi yukarda
  Hatta ironi yapmış herif

 • evet suçu akp'ye yıkmamalıymışız.çünkü ben yönetiyorum ülkeyi ondan oluyor.

 • Kesin chp ye oy veririm (!)

 • 400ü vermediniz az bile size diyenine şahit oldum şaka değil bu mal üniversite öğrencisi

  400 vekil çıkarsaydık belki böyle olmazdı dese içim yanmayacak adam az bile size dedi pardon adam demişim!

  nasıl bir aklın ürünü bu bilmiyorum az bile size ne demek ya yitip giden bizim askerlerimiz 400 vekil çıkaramadı diye bu nasıl bir öfke de kendi askerine polisine az bile diyebiliyorsun

  merak edenler için söyleyeyim bu lafından sonra senin şerefini sikiyim amk göt kılı dedim o gün bugündür beni görünce yolunu değiştiriyo eğer buralardaysa ve bunu okuyorsa senin ve senin gibi düşünenlerin taa amk

 • Düşünmüyorlar. Beyinleri rölantide çalışmaya devam ediyor.

  Hükümetimiz yalnızca hükmetmek için var. idare, güvenlik, hukuk, ekonomi sıçmış durumda. Sayın bakanlarımız da, bakanlarımızın başları da şiddetle kınıyorlar durumu. Zaten bunları seçen zihniyet de bir şey olursa çıkıp kınasınlar diye seçmiş. Ben daha güzel kınardım ama neyse.

  Not: Ak Saray'ın yapımını "Dünyaya göz dağı veriyoruz, gelen ülke liderleri gücümüzü kudretimizi görsün" diyerek meşrulaştırıyorlardı. istihbaratın başındaki pkk yanlısı aşiret üyesi uyurken, cümle aleme göz dağı veren Sarayın birkaç km ötesinde patladı bombolar. Meclisin dibinde, askeriyenin dibinde patladı. Patlatan da öyle dünya devi filan değil ha. Şu Merkel ablamızın geçenlerde gelip de 3 milyar dolar karşılığında bunları Avrupa'ya salmayın dediği Suriyelilerden biri. Bunlardan yaklaşık 3 milyon adet var şuan ülkemizde.

  Edit: Ampul kafalar eksiliyor, gururlandım.

 • akpye oy verenler düşünmezki

 • en çok merak ettiğim konu. yine kafaları hangi açıklamaları sindirmekle meşgul acaba

  1
 • Ak parti seçmeni hariç herkes süper amk hepiniz analistsiniz hepiniz her şeyi görebiliyosunuz.

  Madem seçmen eleştireceğiz. Ak partiye vermediysen faraza konuşuyorum. Chp mhp hdp bunların seçmenisin.

  Ulan chp seçmeniysen kasetle gelen bir genel başkanın var.

  Mhp seçmeniysen otur haline ağla amk partin çatırdıyo bi kongre yapamıyosun.

  Hdp liysen yorum bile yapmam.

  Siz kimsiniz ulan bir partinin seçmenini hor görecek cüreti nereden bulıyorsunuz ?

 • genelinin düşüncesi tek bir adamın düşüncesi olduğu için, çok da şaapmıyorlar yani.

  dün akşam, çok yakın akrabam bir akpli'ye berat albayrak (damat) başbakan olacakmış dedim, "genç ve yakışıklı. olsun." cevabını aldım. davutoğlu neden bırakmış, niye bırakmış, nasıl bırakmış umurlarında değil yani.

  Edit: ne mhp, ne chp ne de hdp'ye oy verdim.

  CHP konusunda: malum kişinin, baykal kasetinden kimsenin haberi yokken izlediği ortaya çıktı. üstelik görüntüleri ile birlikte. ayrıca, baykal'ın kasetini piyasaya ilk süren de, akit gazetesinin facebook sayfası idi. baykal yaptığı son açıklamasında, kaset işini bilen iki kişi olduğunu söyledi; birisi rte diğeri kılıçdaroğlu.

  MHP konusunda: adamlara, kıytırık bir mahkemeden ötürü kongre yaptırmayan, mevcut iktidarın ta kendisidir. bahçeli'nin son açıklamalarına baktığınızda, bunu anlamamak için, en basit tarifi ile saf olmanız lazım.

  HDP konusunda: kendileri için benim de söyleyecek bir şeyim yok. türkiye partisi olmak yerine bölgesel bir parti olmayı seçtiler. işin en başında zaten kendilerinden bir umudum yoktu, hala yok.

  Ben hangi partiye mi oy verdim? bastım mührü yunusa! bundan sonra da kolay kolay bir partiye oy vermek istemiyorum. zira ldp gibi küçük bir partinin başkanı bile koltukçuluk oynayıp, egemen bağış'tan para istiyorsa, yerin dibine batsın siyasi partiler de, türkiye'de politika da.

 • rte reis ya adam adam diyordu en son durakti amca. yani ha davutoglu ha berat ha binali ha numan onlarda biliyor partinin liderinin rte oldugunu geri kalanlari onun oyuncaklari fark etmez yani sonucta hepsi rteinin emrini yerine getirmek zorunda. yani akp secmeni bizim kadar dusunmuyor gencler.
  not: akp=chp=mhp=hdp hepsi ayni ***

 • Muhtemelen başkanlık geliyor Davutoğlu karışıklık çıkarmaz falan filan .

  1
 • bu partiye gönül vermiş bir arkadaşımın facebook'taki durum güncellemesi sanırım her şeyi yeterince açıklıyor gibi.

  --- spoiler ---

  Lider takımı kurar maça kimin hangi dakikada gireceğine kimin çıkacağına karar verir. Sonuçta başarıda başarısızlıkta ona fatura edilecektir.
  Mücadele sekteye uğramaz, bayrak yere düşmez.
  Allah var gam yok!

  --- spoiler ---

  2
 • pek sevgili ülkemde, artık siyasi laflar şöyle başlar oldu:
  - ne mhp, ne chp ne de hdp'ye oy verdim.
  neden?
  çok basit aslında akp seçmeni koyun, mhp seçmeni şiddet yanlısı, chp seçmeni de din düşmanı - tabi ki terörle beslenen hdpyi bu konuşmaya katacak halim yok. - olarak nitelendirildiği için.
  korkar olduk çünkü hemen yaftalama gibi bir alışkanlık oluştu ülkede. hemen bir çapulcu, bir din düşmanı veyahut devrimci komünist her neyse. arkadaş biz oy verdiğimiz ülke için iki çift kelâm edemeyecek miyiz? ne yapalım abd seçimlerinden mi konuşalım. ne bu şiddet, bu celâl?
  oysa insanların en doğal hakkıdır seçme ve seçilme. tabii ki belli şartlar olsun olmasın demiyorum ama unutulmamalıdır ki dağdaki çobanın işi koyunla, çiftçininki fındıkla, öğretmen adayının atanmakla vesaire vesaire.

  bu zamana kadar ben dahil bir mantık çerçevesine asla oturtamadım. yahu nasıl olur da hâlâ oy verebilirler diye sordum hep ve sonunda gördüm bunu. açık açık yaşadım, fındıktı mesela amcamın derdi, uzun uzun yıllar yerlerdeydi fiyatı, hiç yeri için destek parası almamıştı mesela. yahu köylü açtı aç. benim türbanlı bacılarım demeyeceğim tabii ki ama ablam bu köpekler yüzünden okuyamadı ve ailede sadece o hayalindeki işle haşır neşir olamadı. tabii ben şimdiye dem vurup hınç alacak değilim ama o dönemi yaşamış insanların da duyguları göz ardı edilmemelidir.

  elbette ülkedeki bu kaosa sürüklenme, iç-dış diplomasinin gerginliği, finans, iş, para, istihdam hepsi çok önemli, tabii ki düşünmeliyiz nereye gidiyoruz ne yapıyor bu adamlar diye. aha işte bu da bizim işimiz. bir kişi, belli bir topluluğu asla ve kata şimdi ne düşünüyorlar diye yargılayamaz. bunlar içerisinde belli başlı karşıt yapılaşmanın içerisinde yer alan insanların annesi babası dahi var. herkes verdiği oydan sorumludur olmalıdır da.

  burada sadece hdp denilen terör destekçisi seçmenine sorabilirsiniz zira onlar göz göre göre kan'a oy vermişlerdir.

  yani demem o ki;
  adam almış yaşını başını, dini islâm, mahsulü para, eti sütü geliyor, ne takar senin, fed'ini, imf'ni, tüfeni üreni finans memuru mu o?
  o vakit sen de bu seçmen ne yapıyor ne düşünüyor demeyeceksin birader- sözüm bu düşüncede olan herkese- pek muhterem zat, sen bu yaşına kadar ne yaptın?
  hükûmetler gelir geçer, allah ülkemizi ve birliğimizi korusun.
  sevgi ve sağlıcakla.

  5
 • Sizin kadar siklemedigimiz kesin, zira hoca da bizim reis de.

  2

  galeri (2)

  cha cha
  2016-02-18 13:04:56
  error
  2016-02-19 09:11:30

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -