agariola

 • son zamanların en popüler oyunlardından olan (bkz: agario) oyununun eğlenceli bir versiyonu olan agariola, bizlere keyifli bir oyun sunuyor. ilk agario sitelerinin kurucularının yaptığı agariola, diğer oyunlardan farklı dinamikleri ile, daha hızlı ve seri macro özelliğine bir de admin kontrol paneli eklendi. bu admin kontrol panelinin oyunculara yararı ise oyun sırasında küfür, hile, vb yasakları çiğneyenlere ip ve ban tarzı cezalar verebilmesidir.

  oyunun tuş fonksiyonları:

  oyunda w tuşunu kullanarak hücrenizin parçalarını atabilirsiniz.

  oyunda space tuşunu kullanarak hücrenizi bölebilir ve parçalar fırlatabilirsiniz.

  oyunda e tuşunu kullanarak, w tuşu gibi ufak parçaları seri bir biçimde fırlatabilirsiniz.

  f11 tuşuyla tam ekran moduna geçip daha keyifli bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz.

  bakınız: http://www.agariola.com

  1
 • ----------------------------- agario nedir ve nasıl oynanır ? -----------------------------

  son zamanların en populer oyunlardından biridir. bakınız: http://www.agariola.com

  miniclip firması, yeni bir tarayıcı tabanlı multiplayer oyunu için matheus valadares'e danışır. valadares üzerinde çalıştığı, top-down, strateji ve aksiyon türündeki agariola oyunundan bahseder ve projelerini miniclip'e satar. firma, oyunun adını önce agario, daha sonra ise agar.io uzantılı bir isimle piyasaya sürer. oyunun ilk isminin agariola olmasının sebebi, oyunun fikrinin portekiz'deki agariola kasabasında bulunmasıdır.

  agar.io'dan bağımsız olan ilk yapımcılarının eseri agario oyunun'da ana karakterimiz olan hücremizi hareket ettire bilmemiz için mouse'den yardım alıyoruz, yani mouse'muzu götürdüğümüz yere doğru hücremiz cüssesinin verdiği hız kadar harekete geçebiliyor. hücremizi space tuşunun yardımı ile bölebiliriz. bu, bizim işimize rakip hücreleri daha kolay yememize veya onlardan kaçmamıza yarayacaktır. w tuşu ile hücremizden küçük parçalar atarız. bu sayede rakip bir oyuncuyu besleyebiliriz veya yemleyebiliriz.

  ----------------------------- oyundaki aparatlar ve amaçları -----------------------------

  * besleme: farklı bir oyuncuya kendi skorunu devretme, rakip oyuncuyu büyütme.

  * yemleme: hücremizden küçük rakipleri w tuşu sayesinde önce besleriz, rakip oyuncu bizim dost olduğumuza inanıp yanımızda gezmeye başlayınca yeriz.

  * paletler: oyundaki küçük hücrelere benzeyen şeylerin adıdır. oyunda rastgele farklı kordinatlarda ortaya çıkar ve asla bitmezler onların sayesinde hücremizi büyütebiliriz.

  * hücreler: her oyuncu bir hücreyi kontrol eder büyümemiz için skorumuzu arttırmamız ve oyundaki palet veya rakip hücreleri yememiz gerekir.

  * virüsler: oyundaki tek tehlike rakip oyuncular değil daha pasif bir düşmanlarımız olan yeşil tırtıklı ve belli büyüklükteki virüslerdir. virüsler, küçük hücreler için bir ev, büyük hücreler için bir kâbustur. eğer hücreniz bir virüsün boyutundan büyükse, onun üzerine gittiğinizde hücreniz birkaç parçaya bölünür ve böylelikle rakip hücreler sizi bir güzel afiyetle yerler.

  ----------------------------- agario hakkında bilinmeyenler -----------------------------

  * zeach ismini taşıyan bilinmeyen bir hesaptan reddit'de "agariola" adıyla paylaşıldığı biliniyor. fakat, 2015 mayıs ayının başlarında steam greenlight'ta "agar.io" adıyla boy gösterdi.

  * www.agariola.com; agar.io için farklı modifikasyonlar yapıp kendinize özgü skin'ler edinebileceğiniz özel bir sitedir.

  * agario'da sınırsız bir harita veya oyun modu yok. bu yüzden, rakiplerinizi hiç beklemediği anda karşılarına çıkarak onları sıkıştırıp yiyebilirsiniz. agar.io'da eğer büyüme sınırına yaklaşırsanız virüsleri yiyebilirsiniz. oyunda başlama puanı şansınıza göre değişmektedir.

  http://galeri.omusozluk.com/k/3654/ + agariola

  galeri (1)

  agariola
  2016-06-04 11:31:55

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -