28.06.2016 istanbul atatürk havalimanı'nda meydana gelen patlama

 • Bugün akşam saatlerinde meydana gelen patlamadır. 10 kisinin hayatını kaybettiği bildirilmiştir. Fakat yayın yasağı gelmesinden dolayı tam sayı bilinmemektedir.

  haber ile ilgili:

  Allah yardımcıları olsun, inşallah çok ağır bir bilanço Çıkmaz.

  Edit: 28 kisi olarak açıklama geldi.

 • Ölenlerin Mekanları cennet olsun, geride kalanlara allah sabır versin.

  Ama ben hala algılamakta zorlanıyorum bu olanları. Alışmayı da reddediyorum. insan canı bu kadar ucuz mu ya? Adam havaalanına bombalarla nasıl girebiliyor? insanları öldürüyor ve buna nasıl müsaade ediyoruz? Gerekli önlemi neden ve nasıl alamıyoruz. insanlarımızı nasıl koruyamıyoruz? Yaşamaya korkar olduk, her an başımıza bir şey gelebilir ve acımasızca katledilebiliriz. Ve Yine yapacağımız tek şey "terörü kınamak" olur. Bunu yapanların da, terörün de Allah belasını versin.

 • bunu yapanların ve terörün allah belasını vermiyor maalesef canlar. allah bu işlerle ilgileniyor olsaydı onlarca yıldır sürekli ölüyor olmazdık. ülkeyi yönetenlerin ve can güvenliğinden sorumlu olan herkesin bu işin sıkı takipçisi olması lazım başka çare yok.

  terörün partisi,sağı solu, inancı vs. olmayacağından mütevellit tek bir tarafı eleştirmek doğru olmaz. fakat belirtmeden geçemeyeceğim ki 2015'ten beri bu 14. büyük terör saldırısı oldu ve yüzlerce kişi öldü bu ülkede. bizler bunlara sebep olanları cezalandırmadığımız sürece bu hazin tabloları tekrar tekrar izlemek durumunda kalacağız.

 • iBRÂHÎM-42: Zâlimlerin yapmakta olduklarından Allâh'ı gâfil sanma! Onları ancak, gözlerin yuvalarından dışarı fırlayacakları bir süreç için erteliyor.

  Nisa-116: Şüphesiz Allah, kendisine ortak koşulmasını bağışlamaz. Bunun dışındaki günahları, dilediği kimseler için bağışlar. Allah’a ortak koşan, kuşkusuz, derin bir sapıklığa düşmüştür.

  Allah mekanlarını cennet eylesin, yaralılara acil şifa versin, devletimize kuvvet ihsan eylesin, sapkınları da affetsin.

  Ülkenin durumuna gelecek olursak dokuz taş oynar gibiyiz üzerine koymaya çalışıyoruz ama hava rüzgarlı,taşlar ıslak.

 • insan hayatına kastetmek bu kadar kolay mı ulan? elbet bunun da karşılığı gelir evelallah!!!

  patlamada ölenlere allah'tah rahmet, kalanlara da önce acil şifa sonra da sabır diliyorum!

 • Patlamayla ilgli
  -ingilizlerin 5 dk sonra yayın yapması.
  -Nasa terörden dolayı istanbuldaki toplantıya 2 gün önceden katılmayacağını duyurması.
  -Abd nin vatandaşlarını önceden her seferinde uyarması.
  -Abd nin sözde muhaliflere kasayla indirdiği silahların işid in eline geçmesi
  -Olayın israil ve rusya ile normalleşmelerden sonra gelerek birilerinin çıkarlarına gelmemesi.
  -Turistlere gelmeyin mesajıyla dış hatlarda gerçekleşmesi.
  -Doların 1.73 e kadar gerilemesinden sonra olayların şiddetlenmesi ( Gezi parkı + terör gibi )
  -100 yıldır sömürülen halkın ve saddamın öldürülmesiyle terör ortamının iyice oluşturulması.
  Gerçek suçluyu herkez unutuyor.Acı olan ise hesap soramamak.Malcolm x in sözü var insan kuklayı değil kuklacıyı görmeli.

  Hükümet ise halkın canını koruyamadığı için her türlü bunların bahane edilmeden şiddetle sorumludur.

 • bu arada adamlar en büyük mücadeleyi başlatmışlar. omü sözlük dışında hiçbir siteye girilmiyor.
  haber yasak, konuşmak yasak.

  ne yapalım ? terörle biz mi mücadele edelim ? Neden ölüyoruz biz ?
  donumuza kadar aranan yere bu materyaller nasıl girdi ?

  alın bakın ödüller verilen o gazete. din tüccarı nihat hatipoğlu kadar önemli değil mi verilen canlar da koyulmamış manşete ?
  http://www.haberler.com/sabah-gazetesi/

  yiğit efendi de çıkmış haberler yapılınca boyunuz mu uzuyor diyor...
  vay beeeee... valla lanet olsun. sorgulayın artık, kafanızı çalıştırın. lütfen.

  Ey güzel Allahım sen bizlere akıl ver sabır ver.

 • Daha önceki birçok patlamada olduğu gibi bu sefer de failinin işid olduğu düşüncesindeyim. Üstlendilermi bilmiyorum. Haberleri artık takip etmiyorum çünkü sinir hastası oldum çıktım.
  Ancak şöyle birkaç durum var:
  Üç tane canlı bomba oraya nasıl geldi? Hem de keleşlerle...
  Sizin mit tırlarıyla gönderdiğiniz silahlar, patlayıcılar sonradan bize böyle dönüyor. Canınız cehenneme!
  Ülkede bilmem kaç tane terör örgütü düzenli aralıklarla insan katlediyor. Hükümete bakıyorsunuz, bunlarla aynı masada oturmaktan başka bir şey yapmamış. Sürekli bombalar patlıyor, insanlar ölüyor! Bir tane namuslu adam çıkıp da; özür dileriz, önleyemedik koruyamadık, bizim suçumuz deyip istifa etmiyor. Kınıyor geçiyor. Böyle şeyler dünyanın her yerinde olur, diyerek halk ile taşak geçiyor. Başka bir pezevenk evladı, bunun sebebi anayasadır, başkanlık sisteminin olmamasıdır diyor... Oradan başka biri çıkıp, ölenlere 'şehit' diyerek insanların kaderlerine razı gelmelerini sağlamaya çalışıyor. Şehit kelimesinin ne demek olduğunu bilenler bunu çok iyi anlayacaklardır. Başbakan failin işid olduğunu söylemekten çekiniyor, zar zor deaş diyor. Yandaş haber kaynakları daeş diyor. Böylece halkta isim karmaşıklığı ortaya çıkıyor.

  Son patlamalara dikkatli bakarsanız, farklı ülkelerin daha önceden uyarıda bulunduğunu göreceksiniz. Ancak ne sikim bir istihbarattır ki bu hiçbirini umursamamış. Ya da bile isteye göz yummuş. Birinci seçenek, bu hükümet ve istihbarat tam bir gerizekalı, hiçbirinin beyni yok.
  ikinci seçenek ise daha vahim; vatan hainliğine girer. Kendi halkının ölmesine kapı aralamaktır. Bilerek hiçbir önlem almamak cinayete ortaklıktır.

  Ben tek sorumlu devleti bilirim. Devlet neden kuruldu? insanlık tarihi, devleti; halkını korusun ve adaleti sağlasın diye kurdu. Devlet halkı korumak zorunda! Koruyamıyorsan, beceriksizsin demektir. Ama bakıyoruz, son bir yılda yapılan katliamlarda önlem namına hiçbir şey yok! Daha hangi yüzle hangi onurla orada oturuyorsunuz! Allah yapanların da bin belasını versin, göz yumanların da bin belasını versin! Bıktık sizden. Yetmedi mi yitip gidenler! Yarın öbür gün sevdiğimiz birini böyle bir katliamda kaybetme olasılığını kim göze alabilir? Bizim başımıza da gelmeyeceği ne malum? Olmaması için tepki göstermemiz gerekiyor. Artık insanlarda alışmışlık duygusu var. Her patlamada bu duygu daha da sıradanlaşıyor. Bunu önlemeliyiz. Farkındalık yaratmalıyız. Aksi halde hepimiz ya öleceğiz ya da sevdiğimiz birinin acısıyla kahrolacağız.

 • Şu ana kadar hiçbir sözlükte böyle patlama olan bir başlığa entry girmemiştim. Söyleyecek bir şey bulamadığımdan. Ama şunu anladım, insan yakınını kaybedince gerçekten çok farklı oluyormuş. Bir kabullenememe, bir ağlamaklı olma. insan anlam veremiyor. o listede o ismi görünce inanmak istemiyor.

  T: Çok yakınım olan bir akrabamı kaybettiğim saldırı.

  2
 • çok yazık.güvenlik zaafiyeti olmasaydı ölmeyecekti onca masum insan.allah rahmet eylesin.

  1
 • ülkenin yönetilemediğinin pek çok göstergesinden bir diğeri, bir yıldan az bir sürede ülke topraklarından gerçekleşmiş onuncu büyük terör saldırısı.

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -