24 mart 2016 pkk'nın diyarbakır saldırısı

 • link

  diyarbakır'ın lice ilçesinde saat 9 sularında tonlarca bomba yüklü araçla bir karakola saldırı düzenlenmiş ve uzun namlulu silahlarla taranmış. maalesef şehit sayımızın 8-20 arası olduğu söyleniyor farklı kaynaklarda.ne zaman bitecek bu eli kanlı orospu çocukları yaşattıkları en ağır acılardan biri olabilir bu söylenen rakamlar doğruysa.

  haberle alakalı video.

  ayrıntılar netleştikçe edit gelecektir.

  edit: ilk bilgiler 3 şehit 22 yaralı askerin olduğu yönünde.acil şifalar ve başsağlığı diliyoruz umarız sayı artmaz.

  5
 • kanın durmadığını hatırlatan saldırı. gandhi'nin bir sözü vardır: "ölü, yetim, evsiz için çılgınca yıkımın-katliamın totaliterlik veya 'kutsal' özgürlük ve demokrasi adı altında yapılışının ne farkı vardır?"

  hiçbir farkı yoktur. iki canavar halkın tepesinde çıkar kavgasına girerken olan her zaman olduğu gibi halkın kendisine oluyor. masum insanlara ailelere oluyor. sonra gün geliyor çıkarcılar anlaştık diyor. peki ya ölen masumlar? sizin çirkin çatışmalarınız arasında yaşam hakkını kaybedenler? anneler, babalar, kardeşler, dostlar ne olacak?

 • sözlükteki saçma sapan türban başlıklarından daha az ilgi çekmiştir.

  (bkz: şehitlere sevinen kürtler)

  1
 • Diyarbakır değil de istanbul olsaydı, sayı 20 değil 100 olsaydı yas tutulurdu. Alıştırdılar azizim, bir subay şehit oldu diye Menemeni yakın diyen mustafa kemal'in izinde miyiz şimdi? Insaf be

 • Allah ıslah etsin belalarini versin artık yeter yeter! Nasıl bir devlet olduk biz böyle senin görevin ne? Nasıl koruyamazsin vatan yangın yeriyken bir karakolu askerini polisini yeter artık lanet olsun cumlenize!

  Edit: eksileyen mahluk seni de Allah ıslah etsin!

 • Ülkede bombalar patlar kimsenin sesi çıkmaz. Ülkede karakollara saldırı olur, gencecik askerler şehit olur kimsenin sesi çıkmaz. Ülkede 45 çocuğa tecavüz edilir kimsenin sesi çıkmaz. Üstelik bunların hepsini gayet normal şeyler olarak görür birtakım kimseler.

  Nasıl bir ülke olduk böyle! Nasıl bu hale geldik!
  Her gün ölüm haberleri alıyoruz. Ve en kötüsü insanlar buna alışıyor. Bir süre sonra bu günlerimizi arayacağız bu gidişata bakılırsa.
  Elimizden gelen tek şey; ses çıkarmak, tepki göstermek. Bundan daha fazlası geliyorsa da onları yapmak. Ama bir şekilde bir şeyler yapmak... Sadece bu olanlara karşı gözlerimizi kapatmamalıyız.

  2

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -