19 mayıs'ı kutlamayıp 29 mayıs'ı kutlamak

 • şüphesiz 29 mayıs türk ve dünya tarihini değiştiren çok önemli bir gün. koskoca istanbul'un fethi yani boru değil muhakkak. kutlanmasında da herhangi bir beis yok tabiki yani lafım bugünün kutlanmasına değil.

  diğer tarafta da 19 mayıs var. türkiye cumhuriyeti'nin kurulması ve işgal altında olan bağımlı bir milletin küllerinden yeniden doğup milli egemenlik mücadelesi vermesi açısından bir dönüm noktası , üzerinde yaşayabildiğimiz bu toprakları bize sağlayan başlangıcın yapıldığı gün, aynı zamanda da gençlik bayramı.

  bakıyoruz şöyle bir 19 mayıs'ta resmi bir tören yapılmıyor, devlet nezdinde herhangi bir kutlama yok ama 10 gün sonra tam bugün sözde 1 milyon kişilik büyük bir yenikapı mitingi yapılıyor , fetih kutlaması bahanesiyle cumhurbaşkanının mitingi, evet cumhurbaşkanı, trajikomik bir olay.

  e sormak lazım 1453'te atalarımız istanbul'u fethederken candı da , atatürk ve o dönem cephede vatanını ve milletini savunan o büyük halk neydi?

  5
 • Erdoğan döneminde olmuştur

  3
 • Abi artık şu saçmalığa bi son verilsin lütfen. Bu seferde milleti cumhuriyetçi osmanlıcı diye birbirine düşürdüler.anlamadığım osmanlıyı orhan gazi kurdu ve bu imparatorluğun devamında fatih sultan mehmet\'de dahil çok iyi padişahlar oldu hatta amerikayı vergiye bağlayan tek devlet biz varız tarihte ki artık çok bildiğimiz istabulun fethi ve zamanında 3 kıtaya falan hükmetmemiz gibi.. Ama mustafa kemal atatürk\'te yıkılmak üzere bir devleti tekrar kurdu tabiki de tek başıma degil ona bu gücü veren arkasında ki güçleride unutmamak lazım lakin şimdi ne osmanlıyı ne cumhuriyeti karalamayın.
  Osmanlı olmazsa şuan ne cumhuriyet vardı ne türkiye lakin cumhuriyette osmanlı gibi bir devleti yıkılmaktan kurtardı anladınız ? Yani ben hem osmanlıya önem veririm hem cumhuriyete.
  Son olarakta ne şimdiki osmanlıcılar yani tayyipçiler ne sizin erdoğanınızdan padişah olur ki o adam o görevin ağırlığını kaldıramaz nede cumhuriyetçiler chp nin başına atatürk gibi biri gelir ve kusura bakmayın zaten chp de atatürk'ün yolundan sapalı baya oldu..

 • "Sen söyle Aziz istanbul;
  Hiç gemileri karadan yürüten ile
  yürüttükleri ile gemiler alan bir olur mu ? "

  3

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -