19 mart 2016 taksim patlaması

 • Henüz sebebinin ve bilançosunun bilinmediği patlamadır. Olay yerine çok sayıda ambulans sevk edilmiş. Umarız durum çok vahim değildir.

  Edit: bir ses bombası olabileceği düşünülüyormuş. Doğalgaz şüphesi de varmış. Ve şimdilik iki yaralı olduğu söyleniyormuş.

  Edit2: gelen son bilgiye göre 2 kişi hayatını kaybetmiş.

  Edit3: valilikten yapılan açıklamaya göre patlamanın sebebi canlı bomba. An itibariyle 4 ölü, 20 yaralı var.

  Edit4: hayatını kaybeden vatandaşlarımıza allah'tan rahmet, geride kalanlara sabır ve başsağlığı diliyorum.

  ulan kanıma dokunuyor be. Sayıp sövüyorum, bakıyorum değişen bişey yok. O gün onlarca can vermişiz zaten. Zaten hala içimiz yangın yeri. Bugün 4 can daha... Ben sayıp sövüyorum. Bişey değişmeyecek. Bişeylerin değişmemesi beni korkutuyor. Babam korkmayacaksınız diyor. Korkuyorum diyemiyorum.

  Yarın meydanda işim var. Mecbur gidicem. Hani 20 mart ya. Olur da Patlarsam filan bi yasin okutun hatrıma. Hadi eyv.

 • Dun bu saatlerde taksimdeydim. Şuan yangın yeri oralar. işlerini erken bitirdigim için bugün orda bulunmadim. Allah yardımcıları olsun iki gundur istanbulda deli ihbarlar var italyan ve alman lisesi konsoloslukları kapalıydı iki gundur. Bagira bagira gelen ama istihbaratin bir önlem almadığı olay.

  9
 • Şerefsiz orospu evlatlarının gerçekleştirdiği patlama . Uyarı geldiği halde taksimde dolaşan insanlardan ölenler var deniyor . Yarın nevruz bakın çıkmayın uyarıyorum .

  Patlama anı : yayın yasağı sebebiyle kaldırılmıştır

  5
 • 19 bomba iddiası vardı. Birini patlattık ama 75 milyonuz değil mi ? Mayın tarlası oynuyoruz sanki. Kalan 18 yle kac kisi daha azalacak? Yoksa bu sayıda mi yetmiyor üst düzey önlem almaya. Aa yanlış anlamayın lütfen önlemden kastım ist ve ankaradaki konserlerin iptali değil. Adam patlama oldu diye ankaradaki konseri iptal ediyor diğer şehirler vur patlasin çal oynasın aynen canım yastasin aynen

  5
 • Valilik nedeni için canlı bomba diyor.. Asıl hedefe varamadı diyor. Ulan varsa ne olacaktı? Istanbul'un işlek bir yerinde oluyor bu patlama. Yine birilerinin cani yanıyor. Daha kac gün olmustu ki? Birinin acisi dinmeden digeri geliyor.. Allah'im sen yardım et. Sen büyüksün..
  Ölenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına da sabır diliyorum. Bizim Canımız böyle yanarken, onlarinkini düşünemiyorum bile..

  Durum ile ilgili: link1
  link2
  Yayin yasagi getirilmistir.

  6
 • istanbul'dan doğrudan bir arkadaşımla haberleştim. şunları anlattı:

  patlamanın olduğu yer galatasaray lisesi yanındaki meydanın yukarısında gerçekleşmiş. muhtemelen rüya sinemasının bulunduğu yerin biraz aşağısında. 6 kişi patlamadan sonra yerden bir daha kalkamamış. yaklaşık 20 kişiye yakın insan yaralanmış. takriben bir 20 kişi kadar da hafif yaralananlar varmış. en az 30 tane ambulans gelmiş. ana cadde ve ara sokaklarda şüpheli araması yapılıyormuş. öğle saatlerinin sona ermesiyle birlikte, yani şu saatlerde falan polis aramarı sonlandıracaktır muhtemelen dedi. o bomba saat 12.10 - 12.15 gibi patlamış olsaydı, burada hakikaten kan-gövdeyi götürürdü dedi.

  başımız sağ olsun, geçmiş olsun.

 • nevruz kutlamasına izin çıkmayınca böyle bir şey olacağı belliydi.
  bu kuduz köpekler her tarafa saldırırlar. sonra barış için, kardeşlik için newroooz diye havlarlar.
  allah belanızı versin.

  3
 • Terör eylemidir. Bizleri sokaklara çıkmaya korkutarak özgürlüğümüzü kısıtlayan eylemdir. Bebek arabasının içindeki bebeğin durumunun meçhul olduğu eylemdir. Masumane caddede gezen, alışveriş yapan veya belki işe giden belki de gece vardiyasından çıkmış insanların yaşama hakkına gasp eden eylemdir. bu insanların ailelerinin yakınlarının psikolojisini ziken bir eylemdir. Hiç bir ideolojide yeri olmayan bir eylemdir. bizleri hayattan soğutan eylemdir. sosyal yaşayışa zarar veren eylemdir. .........................
  bunu saatlerce devam ettirebilirim ama kime ne faydası var ki ?

  1
 • katliamlar ülkesi olma yolunda giden türkiye'nin başına gelen yeni terör saldırısıdır. en yakın zamanda bu yoldan dönmeyi umuyoruz.

  kendi basit anlarımdan bahsedeyim. patlamaya birkaç kilometre uzaktaydım. ambülans sesleri kulaklarımızı tırmalıyordu. odada üç kişiydik ve çalışıyorduk ama haberi aldıktan sonra dona kaldık hiçbir şey yapamadık. elimiz kolumuz bağlı oturduk. insanlar ölüyor. çocuklar ölüyor. neler oluyor bizlere? her yerde polis vardı çıktığımızda. barbaros bulvarı'nda belki beş yüz tane. normal psikolojiye sahip olmak mümkün değil. zaten bir haftadan daha fazladır herkes akıl almaz bir paranoya içerisindeydi. rahat olsan bile bunları dinlemekten kafayı yiyorsun: "artık metroya binmiyorum." "misafirime söyledim tenha yoldan gelecek." "geçen 3-5 kişiyi gördüm bir arada kenara kaykıldım nolur nolmaz." "evden dışarı çıkma." ve daha nicesi. dün akşam konser ertelendi. sokaklardaki insan sayısı yarı yarıya azaldı belki şu hafta.

  korku topluma ciddi seviyede hakim oldu. bundan pay alanlar vardır elbet. o alınan paylar her kim olursa olsun insanlığın laneti olarak kalacak vicdanlarınızda. başımız sağolsun. ölen, yaralanan ve etkilenen herkese sabır.

  4

  galeri (2)

  malayani
  2016-03-19 13:35:55
  dulcinea del toboso
  2016-03-19 15:12:16

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -