15 temmuz 2016 tsk'nın yönetime el koyması

 • edit 1: polisle askerin birbirine girme olasılığı var! umalım da korkulan olmasın...

  edit 2: bazı yayın organları sivil halkı sokağa çıkıp eylem yapmaya davet ediyor...

  edit 3: interneti kim kesiyorsa ta amk...

  edit 4: trt darbe girişimini doğruladı. sokağa çıkma yasağı geldi.

  edit 5: son açıklamalarından sonra erdoğan'ın başkanlık sistemi tiyatrosu olduğu anlaşıldı.

  kilit cümle: "bu ülkenin başkomutanı benim." rte

 • tüm yurtta sıkıyönetim ilan edildi.
  sokağa çıkma yasağı getirildi. ikinci bir emre kadar sokağa çıkmak yasaklandı.
  az sonra cumhurbaşkanı tarafından yapılacak olan açıklamayı bekliyoruz.

  gerçekten darbe olduğuna inananlar var. bunun başkanlık sistemi için yapılan bir tiyatro olduğuna inananlar da var.
  kesin bir şey söylemek çok zor. bekleyip göreceğiz.

 • atatürk havaalanındayim ve buralar karisik . tayyip disari cikamadi henuz , bence suikast girisminden korkuyor.


  dütdüt : adam allah oldu resmen bu kadar tiyatro olamaz ya

 • Gerçek olan tek şey millet ilk defa yekvücut kenetlendi.

  Millet yönetime el koydu.

  7
 • cumhuriyet tarihinin en kara günü. daha bir söyleyemem. istesem de söyleyemem. konuşasım yok, uyuyasım yok, uyusam, uyanasım yok.

 • Korsan bir bildirinin söylemidir. Daha sonrasında Cumhurbaşkanı'nın da yüreklendirmesiyle tüm yurdun meydanlara ilerlemesi sonucu girişimin başarısızlıkla sonuçlandığı, hükümetin ve halkın darbeye izin vermediği görülmüştür.

  Arkadaşların ve sevgilimin "oas darbe oluyor galiba" demesi ile televizyonu açtım fakat baktım ki bundan darbe falan olmaz. Yanlış anlamayin fakat haber kanallari rahatça haber yapabiliyor, basbakan rahatca konusma yapabiliyor, cumhurbaşkanı desen aynı şekilde ve benden korkmami bekliyorlar. Annem velveleye verdi etrafi. Ya ben duygusuzum ya da cidden millet çok evhamlı. Geçmiş olsun. Bunu da atlattık.

 • askeri darbe görünümlü terör saldırısıdır. daha da başka sözüm yoktur.

 • postmodern darbeye yeni bir soluk getirmiştir. yeni türkiye'de darbeler böyle oluyor demek ki. ama ne yalan söyleyeyim başta bir televizyonda görünce "noluyor amk" diyerek gerçek sanmıştım. sonra rte çıkıp da hüloğcular göreve çağırısı yapınca gerçek ortaya çıktı.

  20 yaşındaki emir kulu vatan evlatlarını dövüp linç eden ışid zihniyetindeki insanları ve onları kışkırtanları gördüm ben dün. halkın parasıyla alınan tanklar ve uçaklarla halka ateş açan askerimsi gençleri de gördüm aynı zamanda. ülke kafayı yemiş sonumuz hayrola.

 • darbe değil, (bkz: kalkışma) ben demiyorum onlar diyor.

  ben bunları yazarken şu an bulunduğum yerde dün geceden beridir okunan 60. selâyı dinliyorum. bu ülke erdoğan döneminde yüzlerce şehit asker verdi. bu kadar selâ ve ezan okunduğunu görmedim. bu ülkede kaç kez bombalı eylem gerçekleşti, bu kadar ezan ve selâ verildiğini duymadım. duymak isterdim. ama duymadım.

  halk sokaklara davet ediliyor, meydanlara. bulundukları şehirlerdeki meydanlara. "ben bulunduğum yerden ankara'da olan olaya nasıl müdahale edebilirm" diye düşünemiyorsanız, gerizekalısınız demektir, ya da mantıksız. eğer öyle iseniz yazımın devamını okumanıza lüzum yoktur.

  erdoğan, bu ülkenin hükûmetine darbe yapmış bir isimdir. hani "milli irade" diyorsunuz ya, o dediğiniz şeye, ya da o zamanlar kullanmadığınız, şu an kullandığınız kavrama.

  pardon ama hangi darbe girişiminden bahsediyoruz acaba? haberini başbakanın verdiği darbe girişiminden mi, ya da kalkışma mıdır her ne sikimse işte.

  darbecilerin ya da öbür tabirle kalkışmacıların ele geçirdikleri tek yayın organı trt. diğer yaygın bütün kanallar erdoğan'ın yayınını yapıyor.

  milli güvenlik bakanı "benim böyle bir şeyden haberim yok, tsk'nın emir komuta zinciri dahilinde bir girişim değil bu olanlar" diye açıklama yapıyor. lan götveren, sen zaten tsk üyesi değilsin ki. bakansın amk. çocuk mu kandırıyorsun ibne...

  ayrıca fethullah gülen terör örgütüne devletin kurumlarını teslim eden ben değildim. o dönemlerde bunun yanış olduğunu anlatmak için bir taraflarımı yırttım.

  ben atatürkçülüğün çocuğuyum. atatürkçü düşüncenin izinde ve izninde meydanlara dökülürüm. orospu çocuklarının izinde değil.

  edit:

  atatürk çocuğu olmak orospu çocuğu olmaktan yeğdir. bu kadar basit.

  başkomutanı rte olan darbe senaryonuzda mutluluklar dilerim.

 • Ataturk çocuğu olduğunu iddia edenleri sadece ağaçların gölgesinde sokaklarda görmeye alıştık zaten uçakların mermi yağdırdığı gecede ağaç gölgesinde saklanamayacakları için bu ve bunun gibi zihniyetten fazla bir beklentimiz yok. Allah birlik ve bütünlüğümüzü daim etsin Allah devletimize zeval vermesin.

 • Bunun Atatürkçüsü tayyıpcısı falan yok Olamaz da. Seçilmiş hükümeti demokrasi dışı yollarla devirmeye çalışmak büyük şerefsizliktir ve her türlü karşı durmak gerekir kimsenin buna itirazı yok zaten.

  Fakat sormak lazım yapılan adaletsizlıkleri, haksız uygulamaları görmüyor musunuz diye. Reisin 15 yılda eline bulaşan kan miktarı darbe dönemlerinden daha fazla belki de.

  Bugün hep birlikte çakma da olsa darbe tiyatrosunun karşısında durduk ama yarın iktidar eliyle yapılan haksızlıklara karşı durmaya yine devam edeceğiz.

 • ekşideki bir arkadaş olayı iyi özetlemiş : " darbe olarak başladı , terör saldırısına dönüştü ve akp mitingi olarak bitti . "

  dütdüt : en az 2 ay bundan ve hazreti tayyipten bahsedip duracaklar . bu illetler bitene kadar televizyonumu kaldıracağım . bide "demokrasi bayramı" olarak geçiyormuş , peehhh hepsi çöp . fötöcüleri onlar dağıttı zaten temizlemek zorundaydılar . bunu marifetmiş gibi konuşuyorlar deli oluyorum

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -