13 mart 2016 ankara patlaması

 • kızılay civarlarında gerçekleşen patlama.

  dahalık ne olduğu bilinmiyor.

 • yanan araçların olduğu ve çok sayıda yaralı olduğu söyleniyor.

  inşallah can kayıpları olmaz.
  bu kalleşçe saldırılarda parmağı olan herkesin allah belasını versin. bıktık artık, yazık günah!

  lanet olsun editi: ölenler de varmış.

  4
 • Ayrıntılarının gelmesini bekliyoruz. Insallah cok fazla bir sey yoktur. Aah yardımcıları olsun..
  link

  Edit: simdilik 5 cansiz beden görülmüş. Artmasi bekleniyor.. Allah rahmet eylesin..link

 • orospu çocuklarının ankara saldırısı sonrası oyları hala yükseliyormu? Yine 100 civarında ölüden bahsediliyor. Allah sonumuza hayretsin. PKK'sı da AKP'si de IŞiD'i de hepsi siktir olup gitmeden bu ülkeye huzur yok. Allah kahretsin bu işlerin arkasında olanları.
  Ayrıca ABD'nin 2 gün önce kendi vatandaşlarını olası bir ankara saldırısına karşı uyardığı bildirisi var. Bunlar bunu bilirken bizim MiT dediğimiz kurum ne bok yiyor. Allah hepinizi kahretsin.
  http://turkey.usembassy.gov/sm-031116.html

 • https://pbs.twimg.com/media/CdcfFhNXIAEQcR4.jpg:large


  sadece abd büyükelçiliği değil, 4 mart günü askeri istihbarat da uyarmış.


  Edit:Sağlık bakanı:34 kişi öldü, 125 kişi yaralandı.

  7
 • sizin istihbarat birimleriniz çalışmıyor mu diye sorguya çekenler, şu an yönetici koltuğunda oturuyorlar.

  2
 • yayın yasağı gelmiş. birazdan da şiddetli kınama bekleniyor.
  allah belasını versin yapanın da yaptıranında.

 • Başkentimizde bomba patlatabilecek o kadar çok düşman yarattık ki, hangisi olduğuna karar veremiyoruz.

  6
 • Lanet olsun bu istihbarata, lanet olsun bu hükümete. Uçakla 11 saatte gittiğin ülkenin istihbaratı günler öncesinden uyarıyor, buna rağmen önlem adına alınan hiçbir şey yok.
  Bu nasıl istihbarat? Bu nasıl devlet?
  Vatandaşını halkını kim koruyacak? Ne zaman son bulacak bunlar? Ne zaman insanlar rahat nefes alabilecek? Daha kaç insan ölecek?
  Yetmedi mi artık, yetmedi mi öldüğümüz, akrabalarımızı arkadaşlarımızı kaybettiğimiz?

  Yine çıkacak suratını, cibiliyetini siktiklerim; ihmal yok diyecek. Faillerini yakaladık diyecek, dalga geçer gibi. Yine hiç kimse istifa etmeyecek. Bizim gücümüzü test etmeyin diyecek. Sonra? Sonrası aynı terane... Birkaç ay sonra yine böylesi bir olay olduğunda, her şey en başa saracak. Sosyal medyaya sansür gelecek.
  Beyinsiz bir takım güruh ise, survivor izleyecek dizi izleyecek, ekranda tayyibi görünce, çakma başbakanı görünce salavat getirecek.
  Lanet olsun! Lanet olsun!

 • "Ya Başkanlık Ya Kaos" diye manşet atan düzenbazlar varken, bombacının kimliğini araştırmak boş hayaldir.

  Üzülmeyin. Saray'ımız var cümle aleme göz dağı veren(!). Dünya liderimiz de sağ çok şükür, alemleri dize getiren(!).
  istihbarat Teşkilatı fal aça dursun, ABD'li büyüklerimiz zaten uyarmış!
  Ya Başkanlık Ya Ölüm(!)

  Edit: Kodumun ak trolleri eksiliyor. Biri şunlara Moskova'nın, DC'nin, Şam'ın Ankara'ya kaç km olduğunu söylesin. Sonra'da Beştepe'nin Kızılay'a kaç km olduğunu söylesin. Ona buna hırlayana kadar, kendisine 10 dakka mesafedeki patlayan bombolardan bihaber olan halifelerine hırlasınlar.

 • 138 masum insan...
  Inandiginiz allah umarim kan kusturacak. Çok korktugunuz cehennemde baskalari ölürken sustugunuz için yanacaksiniz.
  Ulkenin su hale gelmesine sebep olan herkesin allah belasini versin.

  4
 • bugün milyonlarca genç, güzel bir geleceğin hayalini kurarak sınava girdi değil mi? ne geleceği ama, hangi gelecek?

 • şimdi bazı arkadaşlar diyecekler ki terör örgütünün yaptığı saldırıdan Akp'yi ya da devleti neden sorumlu tutuyorsunuz. Arkadaşım bu ülkeyi yöneten devlet değil mi? benm gvenli bir şekilde yaşamamı sağlamak kimin görevi? ayrıca demediler mi tek baımıza iktidar olsaydık bu kadar kan dökülmezdi diye. eee ne oldu? verdik oyları aldınz iktidarı yeniden ama yine kan yine kan... olay yerine ambulans gelmeden yayın yasağı geliyor. gelmişler hemde defalarca başkentin göbeyinde her defasında onlarca kayıp verdiğimiz patlamaları düzenliyorlar. bizim MiT bakanımız da milletvekili adayı olmak için görevinden istifa falan edmiş zamanında.. her gün cumhurbaşkanına hakaretten onalarca insan tutuklanıyor ya da paralel yapının en derinlerine inilip diblmeler yapılıyor bunlara ayırdığınız vakti şu patlamaları engelemk için harcasnız ya. yook yok ben olacakları söyleyeyim size
  1. güvenlik zafiyeti yktur açıklaması yapılacak
  2. kınamalar yapılacak
  3. bir hafta sonra devletin önde gelenleri gidip patlama alanına gül bırakacak
  4. bi süre sonra yine bi patlama olacak
  5. ilk üç madde kendini tekrar edip duracak.

 • bir tane devlet görevlisi çıkıp açıklama yapmıyor, sorumluluk alıp istifa bile etmiyor, etmeyecekte. . birileri arkada masum insanlar üzerinden ego savaşı veriyor, olan bize oluyor. yazık..

 • Hangisinde ölücem acaba yine dakikalarla kurtuldum :(

  1
 • Benimkiler yasiyor bu seferlik. Ama bu seferlik. Sonrasinda ne olacak? Multeci kampina dondurdugunuz ulkede boyle seylere sasiramiyorum bile. Sabahinda amerikanin bile bildirmesine ragmen herhangi bir onlem alinmamasi da ayri bir gulunc
  Edit: en merkezi yer orasi igrenc herifler kiz kardesimi kaybedebilirdim su hayatta senelerce gozum gibi korudugum insani kaybedebilirdim

  5
 • Bu patlamadan olsa gerek, fb ve twitter a giremeyen tek insan ben miyim

 • metro çıkışında ve güvenpark'ta iki araç patlıyor. içi bomba yüklü sanırım bunlarda biner km yol almıştır oraya gelene kadar. cia uyarı yayınlamıştı dün dönüyordu nette neyse mit belirler şimdi uyruğunu falan. içişleri bakanlığı olayın terör saldırısı olduğunu tespit etmiş.

  bunları sadece böyle mal mal şaşkınlıkla okuyorum, ne oluyor lan ne demek istiyorlar acaba diyorum, anlayamıyorum. bu ne rahatlık bu ne işgüzarlık.. (bkz: mit olayı nereden duydu acaba) şu an kayyum atanan şirketlerin veri tabanları ile meşguller sanırım kim üye, kim Mürid diye.

  artık parti falan düşünmüyorum, bu bombaların tek sebebi pkk denen orosbu ruhlu yapılanmaya yapılan operasyonlardır. bu suriyelileri ülkeye sokan, emeği geçen herkesin allah bin belasını versin.

  sınav sonrası birazcık stres atmaya giden insanlar yazık...

  kendi kanlarınızda boğulun artık, geberin.
  şu tsk deseki: her kim sana, devlete, bayrağa, marşa saygısızlık ederse çek vur. yeminle yarın gider başvurumu yaparım. varsın faşist olalım. varsın şehit olalım, en azından bir amacımız olsun. pişmanlıkmış, yok dağdan inene işmiş. o yala baş koymuş herkesin başına iş koyacaksın.

  malûm partili yetkililer kınamaya, seçmenleri de amerikan oyunlarından koru yarab demeye başlamadan. yavaştan neti kapatıp gitmek lâzımdır.

  afganistan'a çevirdiler ülkeyi, ne diyelim hayırlısı.

  edit: (bkz: çok ilginçtir)

  türgevin patlamadan önce öğrencilere attığı mesaj

  keşke bunu hakan fidan beyefendiye de atsalarmış, belki bir kaç önlem alırlardı, neyse kimliğini açıklarlar birazdan. suriyeli çıkacaktır %90. olsun bizim orta doğunun halk kahramanı onları almayacaktı da ne olacaktı. sanki ülkede yeterince yoktu.
  atom karınca daha sabrımızı sınamayın demedi hayret.

  edit 2: 90 yıllık enkazı kaldırdık derken bunu mu kastetmişti acaba sayın pek muhterem sayın cumhur başkanının eşi. enkaz kaldırmaya devam. kime dert yanalım bilmiyorum ki.

  he canı sıkılan ben böyle haberlere gelemem diyen varsa televizyonu açsın cümbüş şamata devam. hele trt süper bir belgesel ve maç özeti koymuş. sağ olsunlar duyarlılar. diğer kanalları biliyorsunuz acun yine insanları bir lokma ekmek için köpek ediyor. ironi değil he.

  yeni bir parti kurup bunların alayını asalım, gaz odalarına atalım. zerre acımam. toplumun kaderi ile oynayabilen ve bunu kullanan pardon kullanamayan herkes ölsün, hepsini şeytan çarpsın.

 • hayatımda ölüme bu kadar yakın olduğum bir an var mı bilmiyorum. ben ki çocukluğu ve ergenliği okmeydanı gibi bir yerde geçmiş biriyim, o kadar çok yanan otobüs, atılan gaz bombası, sıkılan kurşun gördüm ama yok yani bu kadar yakın olmadım ölüme. on dakikalık bir oyun kurtardı resmen beni. oynamasaydım büyük ihtimal orada olacaktım. lakin insan sevinemiyor ölenleri düşündükçe yaşadığına. aksine utanıyor neden ben yaşıyorum diye. hayat işte bu kadar basit. bir anda yok oluveriyorsun.

 • acilen olağanüstü hal ilan edilmelidir.
  hdp li orospu çocuklarını toplayın yapın işkenceyi, konuşturun artık, bitirin şu terörü.

 • Vallahi de billahi de emellerine ulaşamayacaklar!
  Son türk kanı akana kadar
  Tek karış toprağa halel gelmeyecek!
  Bu millet bir istiklal marşı daha yazmayacak!

  Allah şehitlerimize rahmet, yakınlarına baş sağlığı versin. Buna sebep olan hangi siyasetçi, hangi halk, hangi vicdansa bu dünyada da öteki tarafta da hesabını sorsun!

  7
 • Hee yine mi patlama olmuş, dış mihraklar bütünlüğümüzü bozmak istiyordur çok endişelenmeyin bunlar olağan şeyler(!)
  http://galeri.omusozluk.com/k/3221/ + 13 mart 2016 ankara patlaması

 • Profilleri iki gün karartır sonra unuturuz. Biz çünkü sadece üzülmeyi biliyoruz. Çünkü öyle olmamız istendi. Düşünmeden koşulsuz şartsız bir hayvan gibi bize dayatılana inanır iki ağlar kınamaya aaa bak tepki verdiler der geri çekiliriz. Niye çünkü düşünen adam olmayacak. Patlama ülkenin başkentinde. Başkent bu. Herhangi bir büyük şehir değil. Ülkenin merkezi. Buraya bomba yüklü bir araç geliyor. Ve patlıyor. Başkentin merkezi kısmında. Aklınızı kullanın biraz. Suructa da patlama oldu. Ne kadar sürdü acısı? 1 hafta mi 1 gün mü? Her gün bu topraklar için 3 er asker şehit düşüyor yaklaşık. Bakın ne kadar kolay söylemesi. Bu hale geldik. Ee şehitler 10 olunca bi farkına varilir sonra aradan 1 hafta geçer geçmez çalsin sazlar. O insanlar ülkenin merkezinde bomba patlatilsin diye mi ölüyor. Bazı şeylerin bilincinde olun prim yapmak amaçlı değil. Ülke için gelecek için. Allah daha Beterlerinden korusun sebep olanları da kısa zamanda daha büyük acılar yaşatsın. Yazılırsa mevzu derin lakin ben anlatmaktan bıktım insanlara.

galeri (3)

leyla sirin asli piraye
2016-03-13 22:14:50
kibritci kiz
2016-03-14 00:26:14
cha cha
2016-03-13 22:39:50

bizi takip edin

omü sözlük © 2015


birtakım şeyler: iletişim - - -